• 13.12.2022
  • 5584 defa okundu

Uzun yıllar müzik dünyasında Michael Jackson’ın vokalisti olarak tanınan ve dünyanın en güçlü sesleri arasında gösterilen Della Miles, Çin rejimi tarafından soykırıma maruz kalan Uygur Türkleri için harekete geçti. Miles çektiği klipte, Doğu Türkistan’da devam eden soykırım, işkence ve asimilasyona dikkat çekti.

Dünyaca ünlü ABD sanatçısı, 2008’de Türkiye’de Müslüman olan ve Michael Jackson ve Whitney Houston başta olmak üzere birçok sanatçının vokalistliğini yapan ABD’li sanatçı Della Miles, Doğu Türkistan’daki Çin vahşeti ve Uygur Soykırımı’nı anlatan “East Turkistan/Doğu Türkistan” isimli ilk uluslararası şarkısını yayımladı. Sözlerinin güfte yazarı Turgay Evren’e ait olduğu şarkı Miles’in muhteşem ses performansıyla seslendirildi. Şarkı kısa sürede yerli ve yabancı izleyicilerinin beğenini toplamaya devam ediyor.

Miles’in “East Turkistan/Doğu Türkistan” isimli şarkının yayımlanmasının ardından, Türk sanatçıların Doğu Türkistan’da yaşanmakta olan soykırım ile ilgili neden bu kadar sessiz kaldığı ise tartışmaya neden oldu.
Şarkı için aşagıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=bkGatZb40RI&t=121s

  • Kaynak: https://qha.com.tr/haberler/guncel/unlu-abd-li-sanatci-dogu-turkistan-icin-soyledi/464785/
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Uygur,Della Miles,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için