• 25.02.2024
  • 896725 defa okundu

Büyük Birlik partisi Kayseri adayları tanıtım toplantısı içim şehrimize gelen Büyük Birlik Partisi başkanı sayın Mustafa Destici bey Kadir Has Kongre merkezinde yaptığı aday tanıyım konuşmasının bir kısmını da işgal altındaki Doğu Türkistan konusunda düşüncelerini dile getirmiştir.

Hepimizin davası olan Türklük davası olan Doğu Türkistan’ın bağımsızlık davası hepimizin davasıdır.Doğu Türkistanlı kardeşlerim hepinizi sevgiyle saygıyla ALLAH’ın selamı ile selamlıyorum.

Doğu Türkistan 1949 yılından beri kızıl Çin’in işgali altında sadece işgal değil bağımsızlığını gasp ettikleri gibi aynı zamanda orada bir asimilasyon uygulanmakta, bir soy kırım uygulanmakta hem insani bir soy kırım uygulanmakta hem fikri ve kültürel bir soy kırım uygulanmakta yani oradaki Türkler hem yok ediliyor, aynı zamanda inançları ve kültürleri yok ediliyor dünyanın pek çok noktasında Türklere yüz yıllardır bunlar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. bu zulümler bitene kadar kahrolsun Çin diyeceğiz. Ve gün gelecek bir gün ALLAH’In inayeti ile Doğu Türkistan’da bağımsızlığına kavuşacak.

Savunma sanayisindeki bu hamleler tamamlandığında Doğu Türkistan’da bağımsız olacak diyerek sözlerini sürdürdü. Karabağ bağımsızlığına kavuştu darısı Doğu Türkistan dedi. Buyük Birlik Partisi genel başkanı sayın Mustafa Destici konuşmasının aday tanıtım bölümümde Doğu Türkistan Milli Meclis başkanı sayın Seyit Tümtürk’ü salonda bulunan konuklara tanıtarak ekibi ile birlikte katılımlarından dolayı teşekkür etmiştir.

 

 

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel MRK-KAYSERİ
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Kayseri,Büyük Bürlik Partisi,Mustafa Destici

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için