• 2.9.2023
  • 565388 defa okundu

7 ülke 81 şehir 400 sanatçı Türk Dünyası ve Anadolu Ankara Etimesgut Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve sanat Festivalin de 25.kez buluşuyorlar.1 Eylül de başlayıp 10 gün sürecek festivale Azarbeycan,KKTC,Özbekistan,Kazakistan,Kırgizistan,Türkmenistan,büyükelçilik düzeyinde katılım sağlayacaklar.

Festivalin başlangıç tarihinden beri 25 yıldır aralıksız katılım sağlayan Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği kurucu üyelerinden sayın Hayrullah Efendigil’in öz verili çalışmaları neticesinde Çin esaretindeki Doğu Türkistan festival katılımcılarına bir kez daha hatırlatılmıştır . Açılan Doğu Türkistan evin de kültürümüze ait giyim eşyaları,saz aletleri, Uygur müzikleri,yemek kültürümüzden örnekler gösterilmektedir.

Özellikle kızıl Çin zulmünün son örnekleri resim ve slaytlarla ziyarete gelen Doğu Türkistan dostları tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Festival alanında açılan standımıza yoğun bir ilgi ve alaka ile karşı karşıya kalmaktadır. Bugün açılan Doğu Türkistan evimize Etimesgut belediye başkanımız sayın Enver Demirel bey, Ak parti Ankara milletvekili Zeynep Yıldız hanımefendi, Ak parti Etimesgut ilçe başkanı Fuat Yıldırım, MHP Türk dünyası ve Uluslararası ilişkilerden sorumlu gnl bşk yrd Erzurum milletvekili Kamil Aydın ziyarette bulunmuşlardır.

6 Eylül Çarşamba Doğu Türkistan günü olarak sanatçı sayın Mustafa Yıldızdoğan konser verecektir.

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel MRK-KAYSERİ
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Uygur,ANKARA,Etimesgut,Ak Parti MHP

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için