• 21.12.2007
  • 2300 defa okundu

KURBAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM 
  Ben Dünya Uygur Kurultayına vekaleten vatan içindeki ve dışındaki bütün Doğu Türkistanlıların Kurban bayramlarını tebrik ederim. Bugün bütün dünya Müslümanları mukaddes toprak Mekke’ye toplanarak,kendi bayrakları,kendi iradeleri ile Hac farizalarını yerine getirdikleri şu günde,Doğu Türkistan Müslümanları bu dini farz’dan mahrum bırakılmaya çalışılarak önlerine her türlü zorluklarla önlerine set çekilmektedir. 
Kurban bayramımız aziz milletimizin bin yıldan beri kutlayıp gelmekte olan bir dini bayramı olsada, Komünist Çin hakimiyetinin din düşmanlığı siyaseti,halkımızın dini ve milli bayramlarını gönül rahatlığı ile kutlama özgürlüğünü istemektedir.

Yüz binlerce kız-erkek gençlerimiz özgürlük,kendi haklarını isteme suçlarından Çin ceza evlerinde en ücra hücrelerdedir.Onların akıbetleri bilinmemekte,hatta bütün halkımız kendi topraklarında yarı açık ceza evinde ki gibi asker ve polislerle bayramı geçirmek mecburiyetinde kalmaktadır. Diasporada yaşamakta olan hemşerilerimiz dünyanın her bir köşesine dağılarak,öz vatanlarından binlerce kilometre uzaklıkta vatan hasreti çekmekte mübarek bayramlarını aile dostlarından ayrı geçirmenin azabını çekmekteler.
 Aziz halkım dünyada zulüm,müstemlekecilik her zaman sürmez,Komünist Çin hakimiyeti en sonunda can çekişerek yok olacak,kendi Gök bayrağımız altında özgürce dini bayramlarımızı kutlamayı nasip eder,Doğu Türkistan meselesi bugün dünyanın uluslar arası bir meselesi olup ortaya çıkan uluslar arası teşkilatların gündemini oluşturmakta.

Bu milli davamız her Doğu Türkistanlının maddi ve manevi fedakarlıkları ile yüksek milli birliğimizi oluşturmaktadır. Ben aziz halkımın mübarek kurban bayramını tekrar tebrik eder,milleti için sıcak kanlarını feda eden şehitlerimize cenabı ALLAH’tan rahmet yakınlarına sabır dilerim.Komünist Çin ceza evlerinde işkence gören kahraman kardeşlerimize umutlarını kaybetmemelerini ister onlara hürmetlerimi bildiririm . Cenabi ALLAH Doğu Türkistan halkına özgürlük bahtı saadet nasip etsin. 

 Rabia KADİR Dünya Uygur Kurultayı Başkanı

  • Kaynak: Gökbayrak
  • Etiketler: ALLAH, Doğu Türkistan,Çin,Komünist,Kurban Bayramı

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için