• 19.11.2023
  • 1135768 defa okundu

Değerli büyüğümüz, ablamız sayın Nurala Göktürk hanım efendinin Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi Hunat Hatun Kültür Merkezinde Tanrı Dağlarından Erciyes'in Eteklerine Göç Hikayeleri kitabını imzaladı.

Çok kıymetli akrabalarım Kayseri Türkistan evlerinde ikamet eden hemşerilerim ve Kayserili hemşerilerim bizi bu önemli günümüzde yalnız bırakmadılar.

Erciyes üniversitesinden çok değerli Hocamız Abdulkadir Yuvalı ve çok kıymetli eşi Melahat Yuvalı  ablamız, Çok değerli Mustafa Öztürk Hocamız, Alim Gerçel ağabeyimizin oğlu Mekmet K.Gerçel Dr. Seyfi Şahin ağabeyimiz ve kıymetli eşleri Aliye Şahin Hanım gibi çok saygın büyüklerimize kitaplarımızı imzalamış olmanın gururunu yaşadık.

Kayseri den yayın yapan yerel TV ile röportaj yaptık.

Misafirlerimize kısa bir konferans verdik. Sonuç itibariyle bu gün zaman zaman duygusal anlar yaşamış olsam da hem verimli hem de çok güzel geçti.

Bu anlamlı günde katılım sağlayan sevgili ablam başta olmak üzere yeğenlerime bütün hemşerilerime ve uzaktan yakından katılım sağlayan tüm misafirlerimize çok teşekkür ederim.

Ayrıca Hasan Turan Hocamızın Kayseri'de ikamet eden yakınları da kendilerini tanıtıp Hocamızın selamlarını getirdiler kitaplarını imzalattılar. Hocama ve değerli misafirlerimize de çok teşekkür ederim.

Allah dünyada ve ukbada utandırmasın.

Nurala Göktürk

19.11.2023
Bu degerli çalışmaları için yayın kurulu olarak çok teşekkür ederiz.

 

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel MRK-KAYSERİ
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Kayseri,Nurala Göktürk ,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için