• 31.05.2024
  • 132186 defa okundu

Katil Çin devleti Doğu Türkistan’daki soy kırımı gizlemeye ört bas etmeye çalışmakta bu maksatla Doğu Türkistan’dan getirmiş olduğu bir folklor ekibi ile İstanbul’da bulunan sanatçılara, siyasetçilere, bürokratlara, gazetecilere, Doğu Türkistan’da her şey güllük gülistanlık diyerek göz boyama derdindiler.

27.09.2019 tarihinde Doğu Türkistan’ı işgal tarihinde bir resepsiyon vereceği zaman İstanbul Beşiktaş’ta yapmış olduğumuz eylemle buna karşı çıkmıştık.

Aynen tekrarlıyoruz Türkiye’de faaliyet göstermekte olan tüm Doğu Türkistan’lı STK ların aşağıda vereceğimiz adreste protestoya bekliyoruz gün birlik günüdür. Şahsım olarak Kayseri’de bulunan başkanlığını yürütmüş olduğum Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma derneğimizin seçimli genel kurulu olmasına rağmen kendim Kayseri’den tek başıma olsam da bu protesto eyleminde bulunacağım ,başta İstanbul’da olmak üzere tüm Doğu Türkistanlı dernek, Vakıf ve dava arkadaşlarımın katılımı ile 35 milyon Doğu Türkistanlı kardeşlerimin adına gerçekleştireceğimiz bu protesto eyleminde katil Çin devletine birlikteliğimizi tam gösterme zamanıdır.

Tüm Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz ve bu davaya gönül vermiş tüm çilekeş vefakâr arkadaşlarımıza çağrımızdır.

TRH : 02.06.2024

SAAT; 18.30-21.30

ADRS: Cemal Reşit Rey Konser Salonu Harbiye, Dar'ül Bedayi Cad No:6, 34371

Şişli/lstanbul

LCV Son Tarih: 31 Mayıs 2024

 

SEYİT TÜMTÜRK

 

DOĞU TÜRKİSTAN
KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEGİ
ADINA

DOĞU TÜRKİSTAN
KAŞGARLİ MAHMUT VAKFI
ADINA

DOĞU TÜRKİSTAN
MİLLİ MECLİS
ADINA


 

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel MRK-KAYSERİ
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Kayseri,İstanbul,Cemal Reşit Rey

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için