• 25.12.2020
  • 9609 defa okundu

Katıldığı her ortamda katil Çin devletinin gönüllü avukatlığını yapan Vatan Partisi genel başkanı Doğu Perinçek hakkında İstanbul Çağlayan adliyesinde Doğu Türkistan Milli Meclis başkanı sayın Seyit Tümtürk tarafından kalabalık bir avukat grubu tarafından suçu övmek ve suç isnat etmek gerekçeleri ile Doğu Türkistanlılar adına suç duyurusunda bulundu.

Yaklaşık 200 kadar Doğu Türkistanlı hemşerilerimiz Seyit Tümtürk’ün yanında yer alarak katil Çin devletinine beraberlik ruhunu yansıtmıştır.Milli Meclis başkanımız Tümtürk burada yapmış olduğu açıklamada "Bugün Doğu Türkistanlıların tarihi bir gün yaşadıklarını ifade etmek istiyorum. İstanbul Çağlayan Adliyesinde adaletin, hukukun ve hakkaniyetin tecelli edeceğini umut ediyorum. Anavatanımız Doğu Türkistan 1949 yılından beri Komünist Çin işgalinde inim inim inlemekte. 1949 yılından günümüze kadar dünyanın hiç tanık olmadığı zulüm ve soykırımla Müslüman Doğu Türkistan halkı adeta katliama maruz bırakılmış durumda. Bu katliamlar karşısında kimi ülkeler ve siyasiler sesini yükseltirken kimileri de sessiz kalmakta. Kimileri de tıpkı Doğu Perinçek gibi Doğu Türkistanlılara yardım etmek bir tarafa onlara yalan ve iftiralarla adeta Çin propagandası ve yayılmacı siyasetinin birer kuklası olarak iftira, hakaret ve yalanlarla acı ve ıstırap yaşatmakta." dedi.

TV programında "Doğu Türkistanlı Müslümanların Suriye'de Mehmetçiğe kuşsun sıktığını" söyleyen Doğu Perinçek'e yalan ve iftira ile hezeyana imza attığını dile getiren Tümtürk, "Mücahitlerimiz terörist Esad rejimine ve Rus işgalcilerine karşı savaşmıştır." ifadelerini kullandı.

 

Tümtürk, "Geçen hafta Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek bir TV kanalında şu cümleleri kullandı. '30 bin Doğu Türkistanlı Suriye'de Mehmetçiğe kurşun sıkıyor' diyerek adete bir yalana, iftiraya ve hezeyana imza attı. Doğu Türkistanlılar asla Mehmetçiğin ve Türkiye'nin düşmanı değildir. Suriye'de terörist Esad rejimine ve Rus işgalcilerine karşı savaşan Doğu Türkistanlı mücahitlerimiz oradaki Türkmen mücahitlerimiz ile birlikte vatan savunmasını yapmaktadır. Doğu Türkistanlılar asla terörist değildir. Asla Mehmetçiğe kurşun sıkmamıştır. Suriye'de Mehmetçiğe kurşun sıkanlar kimdir bundan yıllar önce bekaya gittiğinde gül uzattığı terör ele başı Abdullah Öcalan PKK terör örgütüdür. Doğu Perinçek'in dostu Abdullah Öcalan'ın teröristleri Mehmetçiğe kurşun sıkmıştır. Milleti aldatmasın." ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek'in amacının nifak tohumu ekmek olduğunu söyleyen Tümtürk, Doğu Perinçek'in bu emellerine asla ulaşamayacağını vurguladı.

 

Tümtürk, "Doğu Perinçek'in açıklamalarındaki amaç, Çin işgali altındaki 35 milyon Doğu Türkistanlılarla Türkiye arasında nifak tohumları ekmek ve kardeşi kardeşe kırdırmaktır. Doğu Perinçek bu emellerine asla ulaşamayacaktır. Doğu Perinçek Doğu Türkistanlılara iftira attıktan iki gün sonra Çin Büyük Elçisi LİU Shaobin Doğu Perinçek'i Vatan Partisi Genel Merkezinde ziyaret ederek teşekkür etmiştir. Doğu Türkistan'da 35 Milyon Müslümanın bugün 5 milyonu kamplarda ve cezaevlerinde işkence görerek yok edilmeyle, toplu katliamla, işkence ve tecavüzlerle topyekûn bir katliama tutulurken Doğu Perinçek'in adeta Çin'in sözcüsü ve temsilcisi gibi Doğu Türkistan'da insan hakları ihlalleri yok ve Çin dünyanın en demokratik ülkesi demesi yalan ve iftiradan ibarettir." ifadelerine yer verdi.

2016 yılından beri Doğu Türkistan'ın katliamlara maruz kaldığını söyleyen Tümtürk, zulüm kamplarının uydudan görüntülendiğini ve kamplarda işkence ve tecavüzlerin yaşandığını belirtti.

 

Tümtürk, "2016 yılından beri Doğu Türkistan'da yaşanan katliamlarla ilgili Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Konseyi Parlementer Meclisi ve insan hakları örgütleri raporlar yayınladılar. Uydudan kampların görüntülerini yayınladılar. Yok denilen kamplarda işkence ve tecavüze uğrayan Gülbahar Celil, Ömür Berk Alim ve birçok kardeşimiz Kazakistan'a geçtikten sonra yapmış oldukları basın toplantılarında Çin'in inkâr ettiği kampların varlığını, işkence ve soykırımı açıkladılar. 5 milyon Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz kampta ve cezaevinde iken onların hanımları, bacıları, kızları haneleri ve namusları Çinli işgalcilerin gece konaklamak kaydıyla kardeş aile adı altındaki bu rezaletini gördük. Evlerimize Çinli erkekler yerleştirildi ve namuslarımız tarumar edildi. Doğu Perinçek buna da yok ve yalan diyor.

 

Burada yüzlerce Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz Doğu Perinçek'in yalanını haykırmaya geldiler. Çağlayan adliyesindeki kardeşlerimiz şunu söylüyor. Kiminin annesi, babası, eşi, kardeşi ve çocuğu hayatta mı değil mi? Kampta mı cezaevinde mi? Nerede bunların cevabını alamıyor. İletişim ve teknoloji çağında 35 milyon Doğu Türkistan halkı dünyadan haber alamıyor ve bizler birinci dereceden akrabalarımızdan haber alamıyoruz. Adete doğu Türkistan cehennem hayatı yaşıyor ve Doğu Perinçek ise bu olayları ABD'nin oyunu olarak tanımlıyor. Orada yaşanan katliamları başka mecralara atmaya çalışıyor. Bu tamamen yalandır ve Doğu Türkistan'daki katliamın sahibi Çin İşgalci Komünist yönetimidir." dedi.

Çağlayan adliyesindeki basın açıklamamız sloganlar eşliginde olaysız bir şekilde sona ermiştir.

Doğu Türkistan Milli Meclis başkanı sayın Seyit Tümtürk Tarabya Çin konsolluğu önünde bir haftadır ailesini arayan ailelerin yanına giderek bir basın açıklaması yaparak Çin konsolosluğunun dayatması olan bildiriyi yok sayarak yırtarak lanetlemiştir.

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Vatan Partisi ,Doğu Perinçek,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için