• 23.12.2022
  • 5222 defa okundu

Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Seyit Tümtürk, ABD'li ünlü sanatçı Della Miles ile ortak basın açıklaması yaptı.
Ünlü sanatçının Doğu Türkistan'da yaşanan soykırım ve zulmün tüm dünyaya duyurulması için özel bir şarkı ve klip hazırladığını ifade eden Meclis Başkanı Seyit Tümtürk, "Biz kendisini göçmenler konusunda dünyaya çağrı yapması ve sürekli insan hakları konusunda dile getirdikleriyle tanıyoruz.

Müslüman Uygur Türkleri konusunda hazırlamış olduğu şarkı ve klip bizler için çok kıymetli. Kendisine burada teşekkür etmek istiyorum. Bir çok kişinin siyasinin ve liderin sessiz kaldığı bir dönemde böylesi bir çalışma yapmış olması sesimizi duyurmak adına önemli. Bu çalışma ile dünyanın bir çok yerinde Doğu Türkistan'ı bilmeyenler ve orada yaşanan zulmü görmeyenler de bilgi sahibi oldular.

Sayın Della Miles, Çin'in işgal ettiği topraklarımızda bizlere yaşattıklarını dışarıdan bir gözlemci olarak dile getirmiş ve bunun duyurulması için gereken desteği her zaman sağlayacağını da bizlere ifade ettiler" diye konuştu.
Della Miles'de yaptığı açıklamada Doğu Türkistan'da yaşananların anlatılması ve burada işlenen zulmün son bulması konusunda her zaman destek olacağını dile getirerek, dünyanın bu zulme daha fazla sessiz kalmaması gerektiğini söyledi.
Şarkı ve klibin hazırlanmasının amacının da "Dünyanın dikkatini çekmek, Uygur Türklerinin sesini duyurmak olduğuna değinen Miles, "Biz bütün bunları söylerken bile Doğu Türkistan'daki zulüm dünyanın gözleri önünde devam ediyor" diye konuştu.

 

  • Kaynak: https://www.durusthaber.com/della-miles-turkistan-daki-zulum-dunyanin-gozleri-onunde-devam-ediyor/226784/
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Uygur,della miles

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için