• 4.10.2022
  • 51251 defa okundu

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde stadyumun reklam panolarında Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun yıldönümü kutlandı. Tarih, Çin'in Doğu Türkistan'ı işgal edişinin başlangıcını da ifade ediyor

Süper Lig’in 8’inci haftasında Beşiktaş, derbi maçta sahasında Fenerbahçe'yi ağırladı. Ligimizin asırlık kulüplerini karşı karşıya getiren dev maçta büyük bir skandala imza atıldı. İstanbul Vodafone Park'taki mücadelede Uygur Türklerine zulmeden Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümü kutlandı. Bu bağlamda stadyumun reklam panolarında hem Türkçe hem de Çince "Çin Halk Cumhuriyeti'nin 73. yıldönümünü gönülden kutluyoruz!" ifadeleri yer aldı. Bilindiği üzere Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluş tarihi, Doğu Türkistan'ın Çin güçlerince işgal edilişinin başlangıcını da ifade ediyor.

ÇİN SEVİNCE BOĞULDU

Beşiktaş-Fenerbahçe maçı sırasında stadyumun reklam panolarında Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun yıldönümünün kutlanması Çin Halk Cumhuriyeti tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Konuya ilişkin olarak Çin Başkonsolosluğu Sözcülüğü'nden açıklamada bulunuldu. Çin Başkonsolosluğu Sözcüsü sosyal medya hesabından dan yapmış olduğu açıklamada, "Şimdi düzenlenmekte olan Beşiktaş-Fenerbahçe maçında, Çin Halk Cumhuriyeti kuruluş 73. yıl dönümü kutlama mesajı yayınlandı. Türk dostlarımıza içten teşekkürler. Yaşasın Çin- Türkiye dostluğu!" ifadelerini kullandı.

Bekir Şirin

  • Kaynak: https://www.milligazete.com.tr/haber/12312002/cinin-dogu-turkistani-isgali-istanbulda-kutlandi
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Uygur,BJK

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için