• 9.12.2023
  • 668582 defa okundu

Kayseri Alperenler Ocağı’nın her hafta gerçekleştirmiş oldukları Alperence Sohbet programının konuğu Doğu Türkistan Milli Meclis başkanı sayın Seyit Tümtürk sohbet programına katılan Doğu Türkistan dostlarını bilgilendirmiştir.

Alperen Ocakları Kayseri İl Başkanı Mustafa Dirmen tarafından yapılan açılış konuşmasında rahmetli şehit Muhsin Yazıcı tarafından Doğu Türkistan davasına nasıl sahiplendiyse bugünün Alperenleri aynı yolda Doğu Türkistan davasına sahip olduklarını dile getirmiştir.

Doğu Türkistan Milli Meclis başkanı sayın Seyit Tümtürk yaptığı açıklamalarla rahmetli şehit Muhsin başkanla yakınlığını ’’ Doğu Türkistan davası bir telefon kadar bir birimize yakın ve samimi olduklarını dile getirerek’’ Bugün Doğu Türkistan’da katil Çin tarafından uygulanmakta olan soy kırım uygulanmakta olduğunu bu soy kırıma Türk ve İslam aleminin sessizliğe büründüğünü katil Çin devletinin Doğu Türkistan halkını top yekün imha etmekte olduğunu dile getirmiştir.

Doğu Türkistan coğrafyasının ehemmiyeti ve bu topraklarda yetişen yer altı ve yer üstü zenginliklerin Çin tarafından nasıl talan edildiğini toprağın sahibi yerli halkın bu zenginliklerden pay alamadığını gelir adaletsizliğinin Doğu Türkistan halkına yansımalarını örneklerle açıklamıştır.

Konuşmasının sonunda toplama kamplarında 5 milyon Doğu Türkistan lının akıbetlerinin meçhul olduğunu dile getirerek hür dünyanın katil Çin devletinden bu konuda bağımsız gözlemcilere konunun incelenmesi için izin vermelerini dile getirmiştir.

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel MRK-KAYSERİ
  • Etiketler: Doğu Türkistan.Çin,Uygur,Alperen Ocakları, Kayseri ,Muhsin Yazıcı

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için