Kızıl Çin’e Biz Madalya Verirsek Dünya Olimpiyat Verir

Sami Yavrucuk

 

Türk Milletinin ilk ve birinci düşmanı Çindir.

Dünyanın, emperyalist üç büyük devletinden birisi Çin Halk Cumhuriyeti halkı, asırlardan beri komşu milletleri ile savaşmış, onları yönetimine sokmuş, kaynaklarını sömürerek güç kazanmıştır. İkinci emperyalist Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti de çarlık devrinden beri özellikle Türk Dünyasını sömürmüş, süper güç olmuş, fakat komünist rejiminin neticesi olarak 1990 lı yıllarda, şükürler olsun kansız dağılmış ve beşkardeş Türk Cumhuriyeti doğmuştur. Dünyanın üçüncü süper gücü ABD, diğerlerinden yirmi beş yıl önde yarışmakta ve bugün için dünyanın başını çekmektedir. Belki de, Kızıl Çin halkına kapitalizmin iştahını tattıracak sonra parçalayarak bu arada altıncı Türk Cumhuriyetinin DOĞU TÜRKİSTAN TÜRK CUMHURİYETİ’NİN doğmasına sebep olacaktır.

Şimdi konumuza gelelim ve insan hakları sömürücüsü emperyalist Kızıl Çin Cumhuriyetine, 2008 olimpiyatlarının Pekin'de yapılması için bütün dünya niçin oy verdi? Hatta 13 Temmuz 2001 günü Moskova’da yapılan oylama sırasında, aleyhine mitingler ve direnişler yapılmasına rağmen. Bütün dünya devletleri temsilcilerinden meydana gelen seçiciler kurulunda, Pekin en çok ve farklı rey alarak 2008 olimpiyatlarını tertiplemeye hak kazandı. İşte, süper devletlerin işbirliği, bu neticeyi doğurmuştur. Acaba; Kızıl Çin'in yerine aynı yanlışlıkları yapan bir başka devlet aday olsa idi dünya Çin'e gösterdiği hoşgörüyü onlara gösterir mi idi? Yoksa "insan haklarını ihlal eden devletlerin ve buna göz yuman milletlerin olimpiyat organize etme hakları yoktur deyip bütün dünyaya karşı suçlu mu ilan edilirdi? Hiç şüphe yok durumu böyle olurdu. Çünkü emperyalistlerin özürü görülmez ve olmaz. Amerika ve Avrupa yanlış delegelerin tümü reylerini Pekin'in lehine kullanmışlardır. Biz onlara değil, kendimize güvenelim ve hata etmeyelim. Bundan kendimize ders çıkaralım.

Geçen yıl birinci düşmanımız Çin'in Cumhurbaşkanına şeref madalyası vermedik mi? Birkaç gün önce, uluslararası İzmir Fuarının açılış törenlerinde, 29 ülkeden üst düzey delegasyonun ve 68 ülkeden 410 yabancı, 498 yerli firmanın katıldığı topluluğun önünde, Çin Halk Cumhuriyetine "onur konuğu ülke" bayrağı verdik ve Çin Halk Cumhuriyeti milli marşı çalınması ile açılış yaptık, daha sonra onur konuğu Çin standında verilen kokteyle iştirak ettik.

Biz madalya verirsek, dünyanın Olimpiyat organizasyonunun vermesine şaşırmamamız gerekir. Sonra; biz olimpiyat organize etme yarışına son verelim. 2000–2004–2008 için yarıştık ve boyumuzun ölçüsünü aldık. Sporu "Futbol oyunu"bilen bizim gibilere olimpiyat yakışmaz. Ancak milletimizin kaynaklarını lüzumsuz yerlere harcamakla yetiniriz. Bunun, geniş izahı, ayrı bir makale işidir. Biz, olimpiyat yerine dört yılda bir ATA SPORLARINI DA İÇİNE ALAN TÜRK DÜNYASI SPOR ŞÖLENİ yapalım. Dünyada üç beş milyonu zor bulan Ermeniler, bir ay önce 18–28 Ağustosta Erivan’da Dünya Ermeni Oyunlarını organize ettiler ve 150 vatandaşımızın iştirakini sağladılar. Yine aynı tarihlerde Tel-Aviv de dünya Yahudileri Spor olimpiyatı yapıldı, ancak teknik neticelerini İstanbul'da çıkan Yahudi gazetelerinden temin etmekle uğraşmaktayım.

Netice; Milli olimpiyat komitemizden şimdiye kadar hiçbir çaba göstermedikleri TÜRK DÜNYASI SPOR ŞÖLENİ yapılmasını istiyoruz. Olimpiyatlar değil.

  • 1369 defa okundu.