Gökbayrak Haber
Merkezi
 
- ElAziz (Elazığ) sosyal kültürel faaliyetler açısından zengin bir ilimizdir.
Elazığ temsilcilerimiz başta Bedrettin Keleştimur beyefendi olmak üzere kardeşimiz Hidayetullah Göktürk ile birlikte her vesile ile bütün etkinliklere katılarak Doğu Türkistanı dile getirmektedirler.
Yine  her fırsatta  başta  Elazığ Valimiz M.Lütfullah Bilgin beyefendi, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti başkanı Sayın Bedrettin Keleştimur Bey, Devlet Kitapları Bölge Şefi Sayın Günerkan Aydoğmuş Beyefendi; Sayın Doç. Dr. Ali Berat Alptekin Beyefendi gibi zatların hamiyetleri ile Doğu Türkistan'ı Elazığ'da gündemde tutmaktadır.
Ayrıca Batı Trakya Türkleri Lideri Sayın Işık Ahmet hanımefendi ile de görüşerek Doğu Türkistan'ın son durumu hakkında da bilgi vermiş
 
- Nisan ayındaki "II. Çayda Çıra Bilim ve Kültür Ödül Töreni"ne davetli olarak gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Muhterem Rauf Denktaş Beyefendiye Elazığ temsilcimiz İlahiyat Fakültesi son sınıf öğrencisi Hidayetullah Göktürk'ün Gökbayrak sevdası isimli şiir kitabı ve dergimiz GÖKBAYRAK'ı takdimi.
 
- Temsilcimiz Hidayetullah GÖKTÜRK Elazığ Valisi Sayın M. Lütfulah Bilgin Bey'e
GÖKBAYRAK ve GÖKBAYRAK dergisi takdim ederken.
 
- Temmuz ayında Elazığ'dan Kayseri'ye gelip Erciyes Dağı'na tırmanıp zirveye GÖKBAYRAK dikecek olan dağcı kardeşlerimize temsilcimiz tarafından (zirvede dalgalandırılmak üzere) GÖKBAYRAK verilirken.

- Elazığ valimiz Sayın M. Lütfullah Bilgin ve temsilci arkadaşlarımız. Soldan sağa: Erkan Görgöz, Hidayetullah Göktürk, Sayın Valimiz M. Lütfullah Bilgin, Yusuf Polat, Hamza Çalgan)
Ayrıca Temsilcimiz Hidayetullah ve Mustafa Ertural kardeşimiz Fırat Üniversitesi Otodoryumunda GÖKBAYRAK standı açmış ve dergi, kitap her türlü yayınlar hakkında davetlilere bilgi vermişlerdir.

  • 1530 defa okundu.