LEİPHEIM'DE SEMİNER
Dergimizin yazarlarından temsilcimiz Ozan Osman Nuri Şen beyefandinin "Rehber Kur'an Hedef Turan" isimli şiir kitabının imza töreni Leipheim Ergenekon Türk Ocağı'nda düzenlendi. Temsilcilerimiz tarafından üyelere birer seminer verildi.

Seminerde Bayerin 3.Bölge Başkanı Yakup Ay "Doğu Türkistan'da 40 milyon kardeşimiz esaret altında, Batı'nın kılı bile kıpırdamıyor. Kardeşlerimiz zulüm altında hür dünyanın sesi çıkmıyor.
Kürşad'ların hala Doğu Türkistan'da var olduğunu ve var olacağını öz kardeşlerimiz olan Doğu Türkistanlılara yardımlarınızı esirgemeyin" diyerek sözlerine devam etti.

Temsilcilerimizden Kemalettin BATUR da bir konuşma yaptı: "Doğu Türkistan deyince Karahanlıların, Kaşgarlı Mahmutların, Kürşadların, Saltuk Buğrahanların memleketi özbe öz Türk yurdudur.
1949 yılından bu yana Kominist Çin zulümleri, nükleer denemeler yapılmaktadır. Çinlilerin uyguladıkları soykırımdır. Türkleri yok etmektedirler." diyerek devam etti. Konuşmasının sonunda iki ayda bir çıkan "GÖKBAYRAK" adında bir dergi yayınladıklarını ve herkesin bu dergiye abone olması gerektiğini

- Avusturya'da düzenlenen Kültür Gecesinde Avrupa Temsilcileri Doğu Türkistan Sergisi Açmıştır.
- Ulm Şehrinde düzenlenen Türk Kültür Gecesinde temsilciler Gökbayrak Standı açmıştır.


  • 1450 defa okundu.