27.12.1995 
Tarihinde derneğimizin faal fedakar üyelerimizden değerli insan Abdurreşit Yavuz geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine sabırlar niyaz ederiz.

01.01.1996
Tarihinde kıymetli hemşehrimizden İsmail Türksoy'un eşi Ayşegül Türksoy bir süredir devam eden rahatsızlığı sonunda Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah'tan rahmet kederli ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz.
 
27.02.1996 
Tarihinde derneğimiz üyelerinden Abdulaziz Türkmen'in eşi nadire Türkmen geçirdiği bir rahatsızlık sonucu vefat etmiştir. Merhumeye Allahtan Rahmet geride kalanlara başsağlığı ve sabırlar niyaz ederiz.

Bu yılda Ramazan Bayramı süresince her yıl olduğu gibi Dernek merkezindeki salonumuzda Doğu Türkistan adetlerine göre düzenleme yapılarak Bayram sofrası kurulmuştur. Kayserimizde yaşayan Doğu Türkistan dostlarının yoğun ziyaretlerine mazhar olan Derneğimizde, yerel televizyon ve basınımızın da gösterdiği yakın ilgiyle Doğu Türkistan davasının anlatılabilmesi bakımından önemli bir fırsat çok iyi değerlendirilmiştir. 

Bu vesile ile! Bütün Türk-İslâm Âleminin geçmiş Ramazan Bayramını tebrik eder, daha nice hayırlı Bayramlara ulaştırmasını Cenab-ı Hak'dan niyaz ederiz.

  • 1503 defa okundu.