• 02.11.2019
  • 683 defa okundu

Çin komünist yönetimi 3 senedir Eğitim adı altında milyonlarca Uyguru keyifli suçlamalarla ceza kampında tutuyor.

Türk vatandaşlarınında alı konulduğu ve işkence gördüğü belirlenen Ceza kampına atılan ve Türkiye’ye gelin gelen Uygur kızıyla evli Doğan Erdoğan eşi, baldızı ve kayın babası hakkında şahitlik vererek kendisinin 2016 yılında Doğu Türkistan’ın Gulca şehrinde hanımı ile evlendiği ve bundan ötürü halk arasında tanınan Yazar ve Şairi olan kayin pederinin ‘’Türk’e kız verdin’’ bahanesiyle vede 13 yıl önce okuduğu Şiir yüzünden 1 senedir kampta olduğunu bildirdi.

Baldızı Nazile Tursunun kayın pederi ile birlikte kampa götürüldüğünü ancak eşinin daha yakın zamanda kampa alındığını bir buçuk yaşındaki oğlunun dayaşlı ve hasta kayın validesine bırakıldığını aktardı.

Çin’den 6 aydır vize alamayan Doğan Erdoğan Türkiye Dış işleri bakanlığı aracılığıyla onları kurtarmaya çalışmış olsada hiç bir çözüme kavuşamadığı şimdi ise Uluslararası toplum ve insan hakları kuruluşlarından yardım istemeye hazırlandığını belirtti.
FATMA HASAN

 

  • Kaynak: http://turkistanpress.com/page/unlu-uygur-yazar-turk-e-kiz-verdigi-gerekcesiyle-kampa-atildi-/1017?fbclid=IwAR3XCVBuvViz41qgEvXtJU7FRVY-_Nmvjx8Ha2DWl_YiugNEemji602a5c4
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için