• 07.07.2020
  • 37245 defa okundu

Doğu Türkistan Milli Meclis başkanı Sayın Seyit Tümtürk hakkında her hafta aralıksız olarak adı Aydınlık zihniyeti Çin olan bir yayın organında karalama kampanyası devam etmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırları içinde devletimizin çizmiş olduğu çizgiler dahilinde Doğu Türkistan davasını yıllarca sürdürmesi bazı mihrakları zoruna gitmektedir,gün geçmiyor ki yalan haberler aynı kaynaklardan devamlı aktarılıyor.Hz Mevlanın dediği gibi ‘Köpekler havladı diye kervan yolda kalmaz’demek ki doğru yolda.

Seyit Tümtürk
(Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı)
“Türkiye Çin’den özür dilesin diye Doğu Perinçek’in açıklaması var. Ben aynı gün çıktım dedim ki ey vatan haini.. sen kimin evladısın?

Sen kimden yanasın?

Türkiye bırakın soydaşı dindaşı olmayı, insan olması gereği oradaki Doğu Türkistanlılara sahip çıkmış. Bu onurlu bir duruştur. Niçin Çin’den özür dileyecek?

Bu Türkiye’yi aşağılamaktır dediğim için beni İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet ediyor. Ve şu anda onunla mahkemem devam ediyor.

Biz nerede yaşıyoruz? O şahsın benimle ilgili FETÖ'cü, DAİŞ'çi, PKK’cı MİT’çi, ABD’ci,Sorosçu,AKP’li her türlü iftirası var. Ama bu iftiralara karşı ben mahkemeye veriyorum.

‘PERİNÇEK NEDEN YARGILANMIYOR’

Benim hakkımı savunacak bir Cumhuriyet savcısı çıkıp da Perinçek’i yargılamıyor.

Nerede yaşıyoruz?

Affedersiniz köpekler salıverilmiş taşlar bağlanmış. Bu ülkede yaşadığıma inanamıyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu değil. Türk milletinde %0 2.5 karşılığı olmayan bir siyasi parti iktidarı ve Türkiye’yi yönetsin diye mi ben Cumhur İttifakı’na oy verdim.

Biz bu milletin bekası için oy verdik. Üzülüyoruz, kahroluyoruz şuanda yaşadığımız görüntülerden. Bakıyoruz. Bugün birisi muhafazakâr dindar AKP, diğeri milliyetçi Türkçü dediğimiz MHP. Doğu Perinçek’i Türkiye’deki tüm televizyonlara çıkararak Çin’e karşı yakınlıkta Doğu Türkistan’a aynı uzaklıktaki iftira ve yalanlarına karşı sessiz gördükçe kahroluyoruz.

Biz nerede yaşıyoruz acaba diye.”

 

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Seyit Tümtürk,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için