• 12.07.2018
  • 1348 defa okundu

Merkezi Münih’te bulunan ve Dilnar Hazneci’nin başkanlığını yürüttüğü, Almanya Uygur Anneler Birliği’nin öncülüğünde başlatılan ‘Uygur Çocuklara Uygur Ana Dil Dersleri’ Yabancı Veliler Birliğine ait bir salonda 40 öğrencinin katılımıyla başladı.

Selamet Tekin’in öğretmenliğinde ilk derslerine giren Uygur çocuklarının oldukça heyecanlı oldukları gözlendi. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Dilnar Hazneci, Uygur dili ve tarihi ile alakalı başlattıkları derslere gösterilen ilginin kendilerini son derece memnun ettiğini ve önümüzdeki günlerde derslik sayısını ikiye çıkaracaklarını belirtti.

Goethe Caddesi 28 numarada başlatılan Uygur dili ve tarihi konulu derslere dört öğretmen ile nezaret edeceklerinin altını çizen Başkan Dilnar Hazneci, bu belirlenen müfredatın yanında bir de resim dersleri ekleyeceklerini söyledi.

Selamet Tekin’in öğretmenliğinde ilk derslerine giren Uygur çocuklarının oldukça heyecanlı oldukları gözlendi.

Başkan Dilnar Hazneci, Uygur dili ve tarihi ile alakalı başlattıkları derslere gösterilen ilginin kendilerini son derece memnun ettiğini ve önümüzdeki günlerde derslik sayısını ikiye çıkaracaklarını belirtti.

  • Kaynak: http://www.haberbayern.de/munihte-uygur-cocuklara-ana-dil-dersleri--4810h.htm
  • Etiketler: Çin,Doğu Türkistan,Almanya Uygur Anneler Birliği’Münih,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için