• 07.01.2020
  • 3455 defa okundu

Şehzadeler Belediye Meclisi 2020 yılı Ocak ayı toplantısı, Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında Kültür Sitesi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.
Ülke gündemindeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Çelik, Çin’in Uygur Türklerine uyguladığı soykırım hakkında konuştu. Başkan Çelik şöyle dedi:
“Çin, Doğu Türkistan’da yıllardan beri insan haklarını çiğnemekte Uygur Türkleri üzerinde sistematik soykırım uygulamaktadır. Her milletin kendi inancı kültürü ve değerleri ile yaşamasının ilahi ve doğal hakkı olduğu evrensel bir gerçektir. Hiçbir millet birlikte yaşadığı egemen milletin kültür ve inancını/dinini taklit etmeye zorlanamaz.
Bu doğal ve ilahi bir kanundur ve her millet gibi Çin yönetimi de bu evrensel ilahi gerçeğe uymaya ikna ve mecbur edilmelidir. Her milletin kendi inanç ve kültürünü rahatça yaşadığı evrensel insanlık ailesi düzenine bütün insanlık ve devletlerin uyması ile savaşsız bir evrensel düzene geçilebileceğini kamuoyu ile paylaşıyor Çin’i insan haklarına saygılı olmaya davet ediyor, Uygur Türkü kardeşlerimize yapılan insanlık dışı baskı ve soykırımın bir an önce son bulmasını istiyoruz.”dedi.

  • Kaynak: https://www.hurisikgazetesi.com/sehzadeler-belediyesi-yeni-hizmet-binasina-tasinacak/894651/
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için