• 31.03.2019
  • 4039 defa okundu

Konya Ereğli Ülkü Ocaklarının organize etmiş olduğu ‘’Esaret ve Asimilasyon Altındaki Ata Yurt Doğu Türkistan’’konferansına Doğu Türkistan Milli Meclis başkanı sayın Seyit Tümtürk ve beraberindeki dernek yönetim kurulu üyeleri iştirak etmişlerdir.

Konya Ereğli Ülkü Ocaklarının günler önce başlatmış olduğu çaba Ereğli sokaklarını konferans afişleri ve Gökbayraklarla donatmışlardı.28.03.2019 tarihi Ereğli Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe yoğun bir katılım olmuştur.Başta Ereğli Ülkü Ocakları Başkanımız Çağrı Demirel, MHP Ereğli İlçe Başkanı Av Musa Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl başkan yardımcısı İrfan Aksoy, Geçmiş Dönem Ülkü Ocakları genel merkez Yöneticimiz Soner Gökgül, Halkapınar Ülkü Ocakları Başkanı Osman Türkmen, Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayımız Mehmet Bakkal, Ülkü-Bir Genel Başkanı Fatih Çakmaktepe, , Milliyetçi Hareket Partisi Ayrancı Belediye Başkanımız Mevcut Adayımız Yüksel Büyükkarcı’olmak üzere sivil STK lar ve yerel basın katılmıştır.

Açılış konuşmaları ve saygı duruşundan sonra Doğu Türkistan Milli Meclis Meclis başkanı sayın Seyit Tümtürk Ereğli Ülkü Ocakları başkanına ve yönetim kurulu üyelerine yapmış oldukları bu güzel etkinlikten dolayı teşekkür ederek, Doğu Türkistan’ın kısaca tarihi , yer altı yer üstü zenginlikleri,Türk tarihine yön vermiş Doğu Türkistan topraklarında yetişmiş tarihi şahsiyetlerden örnekler sunmuştur.

Çin’in Doğu Türkistan’a neden muhtaç olduğu siyasi ve jeopolitik olarak detaylı bir şekilde anlatılarak Çin’in son yıllarda uygulamakta olduğu Nazi kamplarında uygulamakta olduğu işkence ve zulümlerden örnek göstererek başta İslam dünyası ve dünyanın üç maymunu oynadığını dile getirmiş .
Türk devletinin son zamanlarda yapmış olduğu asimilasyon kamplarını kapatılması hakkında yapmış olduğu açıklamanın Doğu Türkistan halkı üzerinde olumlu etkiler gösterirken Çin devleti ayıbını gizlemeye çalıştığını dile getirmiştir.

Çok güzel bir ortam da gerçekleştirilen bu konferansımız günün anısına hediyelerin takdimi ve hatıra fotoğrafların çekimi ile sona ermiştir.  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Konya Ereğli Ülkü Ocakları,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için