• 10.03.2019
  • 650 defa okundu

NEÜ Genç Arkadaş Öğrenci Topluluğu’nun davetlisi olarak Konya’ya gelen Doğu Türkistan Milli Meclisi Başkanı Seyit Tümtürk, Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine yönelik Çin zulmü ve işkencelerini anlattı. 


Necmettin Erbakan Üniversitesi Genç Arkadaş Öğrenci Topluluğu tarafından “Esaret ve Asimilasyon altında Atayurt: Doğu Türkistan” başlıklı bir etkinlik düzenlendi.


Konuşmacı olarak Doğu Türkistan Milli Meclisi Başkanı Seyit Tümtürk’ün katıldığı “Esaret ve Asimilasyon Altında Atayurt” başlıklı konferans, Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

 

Programın açılış konuşmasını NEÜ Genç Arkadaş Topluluğu Başkanı Berkcan Karacaoğlu yaptı. Daha sonra ise Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Seyit Tümtürk üniversite gençliğine Doğu Türkistan’da yaşanan Müslüman Türk soykırımını anlattı.

Doğu Türkistan’daki Nazi Toplama kamplarına ve işgalci Çin’in uyguladığı Kardeş Aile projesine dikkat çeken Tümtürk, Uygur Türkleri’ne uygulanan soykırımın boyutlarını gözler önüne serdi.

  • Kaynak: http://habernida.com/konyada-universite-gencligine-dogu-turkistandaki-zulum-anlatildi/?fbclid=IwAR2uBiEtZ2dvTUvVc8xIaeRpUn6BRP5xZi62BRgk6SFRaN2D1a0CY6CSNnM
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Konya,Necmettin Erbakan Üniversitesi

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için