• 12.02.2021
  • 190619 defa okundu

Kayseri'de Çin zulmüne karşı toplanan Uygurlar'a polis müdahale etti. Küçük bir kızın polislerce gözaltına alınmaya çalışıldı, çevredeki vatandaşlar ise bu duruma tepki gösterdi.

Çin’in Doğu Türkistan’da yaptığı insanlık dışı uygulamalara karşı Ankara’da toplanan Uygurlar’a polisin müdahale ettiği görüntüler daha önce yayınlanmıştı. Bu kez benzer görüntüler Kayseri’den geldi.

KÜÇÜK KIZI GÖZALTINA ALMAYA ÇALIŞTILAR

Cuma namazı sonrasında seslerini duyurabilmek için gösteri düzenlemek isteyen bir grup Uygur Türkü, polis müdahalesiyle karşılaştı. Eyleme katılan küçük bir kız çocuğunun polislerce gözaltına alınmaya çalışmasına ise çevredeki bir vatandaş tepki gösterdi.

“TÜRKİYE’YE YAKIŞMADI”

Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Seyit Tümtürk’ün sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda ise, “Bu görüntüler Mazlumun hamisi Türkiyemiz’e hiç yakışmadı. Nereye gidelim sayın Cumhurbaşkanım” diye sordu.

“BİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI OLARAK UTANÇ İÇİNDEYİM”

Gazeteci Adem Özköse de görüntüyle ilgili “Kayseri’de de Çin’in toplama kamplarını protesto eden Doğu Türkistanlılar polis tarafından gözaltına alınıyor. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak utanç içindeyim. Yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

  • Kaynak: https://kronos34.news/tr/kayseride-cinin-hak-ihlallerini-duyurmaya-calisan-kucuk-uygur-kiza-polis-mudahalesi/
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için