• 26.07.2018
  • 1625 defa okundu

Özgür Asya radyosunun haberinde Çin medyası Halk ajansı’na bağlı Global Vakit gazetesinin 23 temmuz sayısında “Sincan (Doğu Türkistan)’da asabiyetçi ve bölücü güçler hapishanelerde eğitilerek ideolojisi düzeltilmekte” manşetli bir haber servis edildi.

Haberde Doğu Türkistandaki din adamları ve dini sözde asabiyetçi güç olarak nitelendirip gözaltına aldıkları sivillere beyin yıkama konferansları düzenlemekte olan Sincan Sosyal bilimler akademisi din araştırmaları Enstitüsü araştırma uzmanlarından Ma PingYan’in araştırma raporunda %90 oranda dini aşırıcılık ile zehirlenen mahpusların ideolojik terbiye ile eğitilerek sözde normal insanlar gibi yaşamakta olduğu ileri sürülüyor.

Yalancının Mumu Yatsıya Kadar

İşgalci Çin rejimi 2016’dan itibaren Doğu Türkistan’da tesis etmeye başladığı Terbiye merkezi adı verilen Nazi toplama kampları ve bu kamplarda tutsak edilen 1 buçuk milyonu aşkın Uygur ve diğer tutsaklar hakkında uluslararası topluma herhangi bir bilgi vermemekle kalmıyor belkide tam aksine bugüne dek Doğu Türkistan’da aktif olan toplama kamplarını çeşitli isimler ile adlandırarak gizleme çabası içerisinde ve inkar ediyordu. İşte böyle bir durumdayken Çin’in kendisini yalanlarcasına yayınladığı bu ve bunun gibi haberlerin çoğu, Çin yönetiminin var gücüyle gizleme gereği duyduğu toplama kampları hakkındaki detaylı bilgileri ve toplama kamplarının iç yüzünü bir kez daha gözler önüne seriliyor.

 

Müslümanlıktan vazgeçiremiyorlar

Haberin sonunda hapishanedeki mahpusların sözde dini aşırıcılık ideolojisinden temelli kurtarılamadığını ve bu konuda en hızlı etkiyi oluşturacak çare ve yöntemleri araştırmakta olduğunu, çünkü mahpusların dini aşırıcılık ideolojisinin virüs gibi hala yayılmakta olduğunu belirtiliyor.

Gözlemciler Çin rejimi hapishaneler olsun veya toplama kampları hakkında en ufak bir bilgi dahi uluslararası kamuoyundan gizli tutulduğu şu dönemde bu haberdeki bazı bilgiler, tutsak edilen mahpusların beyin yıkama çalışmalarına maruz kalmakta olduğunu gösteriyor ifadelerini kullandı.

  • Kaynak: http://habernida.com/isgalci-cinin-nazi-toplama-kamplarinin-amaci-beyin-yikama/
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Sincan,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için