• 05.01.2019
  • 760 defa okundu

Akyazı Ülkü Ocağı başkanı İbrahim Çalıkoğlu Doğu Türkistan isimli açıklaması; Güneşin doğduğu yerde kardeşin Kan ağlıyor görmüyor musun?

Neredesiniz Afrika için gözyaşı dökenler!

Neredesiniz Filistin için ağlayanlar!

Neredesiniz Halep'te çocuklar ölüyor diyenler!

Neredesiniz Mısır'da diktatörlük ölüm saçıyor diyenler!

Neredesiniz Gazze diye sokağa çıkanlar!

Neredesiniz İsrail'e ateş püskürenler!

Neredesiniz Fransa için profil resmini değiştirenler!

Neredesiniz insan hakları diye yırtınanlar!

Neredesiniz doğa için sokakta curcuna çıkartanlar! 

Neredesiniz müslüman noel kutlamaz diye afiş dağıtanlar!

Can verenler Müslüman -Türk diye mi sesinizi çıkartmıyorsunuz.

Neredeyse 250 yıldır Doğu Türkistan’da bir millet kan ağlarken, bütün dünya kör, sağır, dilsiz, bu hayasız, bu alçakça zulmü seyretmektedir. Ne yazık ki, milletimizin büyük çoğunluğu yaşanan insanlık dramına karşı tabiri caizse üç maymunu oynaması Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır sözünün karşılığıdır.

Doğu Türkistan her türlü zulmün, işkencenin, katliamların denendiği yer haline gelmiştir. Çin Devleti, yıllardır işgal ettiği Doğu Türkistan’da sistematik katliamlar gerçekleştirmektedir.Türkmen soydaşlarımız toplama kamplarında tecrit altında tutulmakta, türlü işkencelere maruz bırakılmaktadır. İffetli Türk kızları, zorla Çin askerleri ile evlendirilmektedir. Çince bilmeyen cezalandırılmaktadır. Kahpe Çin, Doğu Türkistan topraklarında nükleer testler gerçekleştirmektedir. Bu nükleerde zararın haddi hesabı yoktur. Doğu Türkistan dünyanın en büyük açık hava hapishanesi konumundadır. Orada ki soydaşlarımız asla yalnız değildir.

Mensubu olduğumuz Ülkü Ocakları Doğu Türkistan davasının müdafii olmaya devam edecektir, “Gök Bayrak”ı tıp ki “Al Bayrak” gibi namusları bileceklerdir.Son Ülkücü nefesini vermediği ve kanımızın son damlası akmadığı sürece Doğu Türkistan sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz. Acılarını yüreğimizde hissedecek dertlerini derdimiz kabul edeceğiz.Medeniyetimizin beşiği Kaşgar’ı, sızlayan yaramız Urumçi’yi unutturmayacağız. Gulca’yı, Turfan’ı, Kumul’u vatan toprağı olarak görmeye devam edecek Altay’ı kendimize yar bileceğiz.

Katil Çin tarafından şehit edilen soydaşlarımızın ruhlarının şad, mekânlarının cennet olmasını Yüce Allah(c.c.)’tan niyaz ediyoruz.

Sözlerimi Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendinin sözüyle sonlandırmak istiyorum. ‘Nerede bir Türk var ise orası bizim ilgi alanımızdır.

' Kahrolsun kızıl Çin, yaşasın tam bağımsız Doğu Türkistan" 

İbrahim Çalıkoğlu 

Ülkü Ocakları Akyazı İlçe Başkanı

  • Kaynak: http://www.akyazi.net/gunesin-dogdugu-yerde-kardesin-kan-agliyor-gormuyor-musun-35764h.htm
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Ülkü Ocakları Akyazı,Alparslan Türkeş,Gulca’, Turfan’, Kumul

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için