• 11.01.2019
  • 340 defa okundu

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığı tarafından Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yapılan zulmü duyurmak amacıyla Yürüyüş Yolu üzerinde vatandaşlara ''Doğu Türkistan'da Zulüm Var'' temalı karton poşetler dağıttı.
Gökhan Özkara: “Uygur Türklerinin 25 kuruşluk değeri yok mu?”
İl Başkanı Gökhan Özkara yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öncelikle belirtmek isterim ki poşetlerden ücret alımından dolayı vatandaşımızın tepkisini ‘’ti’’ ye almak gibi bir art niyeti kesinlikle yoktur ve haddimizde değildir. İnsanlara Doğu Türkistan’daki sıkıntıları en iyi bu şekilde duyurabileceğimizi düşündük. Amacımız Doğu Türkistan’da hem din kardeşimiz olan hem soy kardeşimiz olan Uygur Türklerine yapılan zulmü tüm vatandaşlarımıza duyurmak istemektir. Bugün çeşitli Türk ve İslam topraklarında zulüm kol gezmektedir. Filistin hala bağımsızlık mücadelesinde, Karabağ hala işgal altında, Kerkük ve Musul hala çeşitli terör örgütleri ile can mücadelesi vermekte, Yemen’de insanlar açlıktan ölmekte ve Doğu Türkistan katil Çin devletinin yaptığı zulümlere karşı varlık mücadelesi vermektedir.

TÜRK VE İSLAM DEVLETLERİ SESSİZ KALMAKTADIR
Doğu Türkistan’daki soydaşlarımız ibadetlerini yerine getirememekte, soydaşlarımız Nazivari kamplarda işkence görmekte, akıl sağlığını yitirmekte ve işkencelere dayanamayarak can vermektedir. Uygur Türk’ü kadınlarımız kürtaja zorlanmakta, zorla Çinli erkeklerle evlendirilmekte ve hayatları zindan edilmektedir. Çocuklarımız annesi, babası kamplarda zulüm görürken sokaklarda donarak can vermektedir. Çocuklara Türk ve Müslüman ismi verilememekte, evlerde bırakın Kur’an-ı Kerim okumayı, bulundurmak bile yasaktır. Evlerinde Kuranı Kerim bulunursa soydaşlarımız cezaevlerine atılmakta akıl almaz işkencelerle mücadele etmektedir. Bunlara can dayanır mı? İşin en acı tarafı hem Türk devletleri, hem İslam devletleri bu zulme sessiz kalmaktadır. Soydaşlarımızın canını yakanda en çok budur.
DOĞU TÜRKİSTAN TÜRK’TÜR
Türk dünyası Türk arıyorsa Doğu Türkistan Türk’tür. İslam âlemi Müslüman arıyorsa Doğu Türkistan Müslümandır. Bütün bu zulümlere, işkencelere ve feryatlara rağmen ülkemizde Doğu Türkistan’da yapılan bu insanlık dışı eylemler poşet kadar gündemi meşgul etmemiştir. Anlaşılmıştır ki Müslüman Uygur Türkü soydaşlarımızın 25 kuruşluk değeri yoktur ve bu bizlerin canını yakmaktadır. Bu sebeple böyle bir çalışma yapmak istedik, hazırladığımız her poşetin üzerinde çeşitli mesajlar bulunmaktadır. Asıl amacımız ise Doğu Türkistan’da bir Zulüm olduğunu herkese duyurmaya çalışmaktır. Hazırladığımız bu karton poşetler isteyenlere dağıtılacaktır; Doğu Türkistan’daki zulümleri duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” 

  • Kaynak: https://www.guncelkocaeli.com/kent/gokhan-ozkara-uygur-turklerinin-25-kurusluk-degeri-yok-mu-h2104.html?fbclid=IwAR27es22r9LeBIACtcrq0wtX0KWOHs2Cd-dfJ_5jdcdgFNXwFD8doTh_RWM
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Kocaeli Ülkü Ocakları,Filistin,Kerkük,Musul

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için