• 26.01.2020
  • 24882 defa okundu

Elazığ ve Malatyada yaşanan 6.8 şiddetindeki depremin yaralarını sarmak için Türkiye’de yaşayan Doğu Türkistanlılar seferber oldu.

Kayseri Doğu Türkistan ve Kültür Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Seyit Tümtürk’te Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketi sonrası bölgeye gitti. Deprem sonrasında sosyal medya hesaplarından “Bu acılı gününde Elazığ halkı ve Türk milletiyle dayanışma içinde olmalıyız” çağrısı yapan Tümtürk, “İstanbul, Ankara ve Kayseri’den çağrımıza kulak vererek, bizlerle bölgeye gelen kardeşlerimizle depremde hayatını kaybeden ve yaralanan kardeşlerimizi ziyaret ettik. 35 milyon Doğu Türkistanlı kardeşimizin selam dua ve taziyelerini ilettik. Devletimiz ve STK larımız yaraları çoktan sarmış. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Bu acılı gününde Elazığ halkı ve Türk milletiyle dayanışma İçin 35 milyon Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz adına Türkiye’deki tüm Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi maddi manevi ve fiziki olarak Elazığ’daki depremzedelerle dayanışma İçin seferberliğe davet ediyorum” diye konuştu.
AFAD ve Türk Kızılay öncülüğünde ve koodinesinde çalışmalarda yer alacaklarını ifade eden Tümtürk, “Depremin gerçekleştiği günden itibaren yardım çağrımıza kulak vererek, Elazığ depreminde zarar gören kardeşlerimize destek için yardım malzemesi toplanmaya devam ediyoruz. Yardımda bulunmak isteyen hemşehrilerimizin yoğun ilgisinden ve duyarlılığından dolayı tüm hemşehrilerime teşekkür ederim” dedi.
  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,AFAD ,Türk Kızılay,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için