• 20.01.2019
  • 2253 defa okundu

Katil Çin devletinin Doğu Türkistan’da uygulamakta olduğu sistematik zulme yurdun her bir köşesinden tepkiler gelmeye devam etmektedir.19.01.2019 tarihinde Sivas Gemerek Ülkü Ocakları soydaşlarının sesine kulak vererek Gemerek ilçe merkezinde bir yürüyüş düzenleyerek basın açıklaması yapmıştır.

Başta MHP ilçe başkanı sayın Erdal Genç beyefendi.MHP belediye başkan adayı Yurt Koç beyefendi,Sızır MHP belediye başkanı sayın Ali Tamer ve çok sayıda Gemerekli hemşerilerimiz bu yürüyüşümüze iştirak etmişlerdir.

Gemerek Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı başkanımız Feyzullah Karabulut tarafından bir basın açıklaması yapılmıştır. Basın açıklamamızın tam metni aşağıdaki gibidir.Kıymetli Gemerekliler, Kıymetli Ülküdaşlarım, Yüce Türk milletinin asil evlatları hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Gemerek Ülkü Ocaklarının neferleri olarak Bugün burada toplanma amacımız herkesin bildiği ancak çok az kişinin ses çıkardığı Doğu Türkistan da soydaşlarımıza uygulanan çin zulmüne sessiz kalmamak, Hz. İbrahimin ateşine su taşıyan karınca misali tarafımızı belli etmektir. Doğu Türkistanda zulüm ve işkence ile yok edilmek, ata topraklarından zorla atılmak istenen, yaşlı, kadın veya çocuk denilmeden öldürülen soydaşlarımıza bir nebze olsun destek olmaktır.

Bugün kızıl çin tarafından asimile edilmek istenilen doğu Türkistanlı soydaşlarımızın aile birliktelikleri sistematik bir şekilde bozulmaktadır. Müslüman Türk ailelerinin içerisine Çinli erkekler yerleştirilmekte, müslüman Türk erkekleride kamplara toplanmaktadır. Bilinçli olarak yapılan bu asimilasyon politikalarına karşı bütün dünya sessiz kalmaktadır. 18 Kasım 1884 tarihinde katil Çin devleti tarafından işgal edilen ata topraklarımızda o günden bu güne soydaşlarımız Uygur Türklerine zulmedilmektedir. İslam’ın gerekleri olan oruç tutmaları, namaz kılmaları kuran okumaları yasaklanmakta, dillerini unutmaları için çeşitli asimilasyon politikaları izlenmektedir. Peki kızıl Çin soydaşlarımızdan ne istemektedir, bu zulmün sebebi nedir. Tek bir sebep var kıymetli ülküdaşlarım Türk ve Müslüman olmaları. Geçmişte atalarımızla baş edemeyip yaptıkları Çin Seddi gözlerinin önünde her baktıklarında Türk korkusunu damarlarında hissetmelerine sebep olmakta, Kürşad atamızın kırk çerisi ile Çin sarayını basması türkün kudretini her saniye o küçücük beyinlerine mıh gibi çakmaktadır. Nitekim yakın zamanda yine bir Türk, Osman BATUR Doğu Türkistan davası için büyük mücadeleler vermiş ve bu mücadele kahpe Çinlilerin yüreklerini hoplatmaya yetmiştir. Yapılan zulmün sebebi tarihi korkaklıklarıdır.

Peki, şimdi asıl sorulması gerekeni sormak istiyorum, kıymetli ülküdaşlarım 1,5 milyar Müslüman nüfusun olduğu bir dünyada Doğu Türkistan da yaşayan 35 milyon Müslüman Türke sahip çıkılamıyor mu?

Her fırsatta arakanda, Myanmar da zulüm gören Müslüman kardeşlerimiz dile getirilmekte iken, neden Doğu Türkistan da zulüm gören soydaşlarımız dile getirilmemektedir. Bu durum biz Türk milliyetçilerini rahatsız etmektedir. Onların tek suçu türk olmalarımıdır. Suriyeliler, Afganlar sorgusuz sualsiz ülkemize alınırken Doğu Türkistan dan Çin zulmünden kaçarak ülkemize sığınmak isteyen candan öte can gardaşlarımız hava alanlarında bekletilmekte ülkemize alınmamak için bin türlü zorluk çıkarılmaktadır. Bu yapılanlar Türklere revamıdır. Tarihte de görülmüştür ki birlik olmadığımız müddetçe Türkün düşmanı bitmeyecek, ele geçen her fırsatta Türklere zulümler devam edecektir.

Kıymetli Gemerekliler Türkün ve Türklüğün tarihi boyunca çetin ve netameli zamanları olmuştur. Bu zamanlar her seferinde yüce ALLAH'ın yardımı ile aşılmış Türk milleti tarihteki asil yerini almıştır.

Kıymetli hemşerilerim; yüreği ALLAH davası millet sevdası ile dolu aziz dava arkadaşlarım. Dün ve bugün olduğu gibi yarında Türk İslam davasına hizmetimiz devam edecektir. Bu bilinçle soydaşlarımız Türklüğün kutsal emaneti DOĞUTÜRKİSTANI DOĞUTÜRKİSTANLI kardeşlerimizi kızıl çinin zulmüne karşı yalnız bırakmayacağımızı ilan ediyorum. Allah türkü korusun ve yüceltsin. Ne mutlu türküm diye. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim ALLAHA EMANET OLUN.

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Sivas,Gemerek Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı,Osman BATUR

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için