• 26.07.2018
  • 3166 defa okundu

Batı Trakya Müslüman Türk toplumunun lideri, Dostluk Eşitlik Barış Pastisi’nin (DEB) kurucususu ve Rodop ili eski bağımsız milletvekili merhum Dr. Sadık Ahmet 23. ölüm yıl dönümde 24 Temmuz Salı günü kabri başında anıldı.

Batı Trakya Türklerinin hakları için verdiği mücadele ile azınlığa karşı yapılan haksızlıkları dünyaya duyuran, Dr. Sadık Ahmet bu yıl da büyük bir kalabalığın katılımıyla anıldı.

DEB Partisi ve Sadık Ahmet ailesi tarafından Gümülcine Kahveci Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma töreninde, merhum lider rahmetle ve minnetle anıldı.

Dr. Sadık Ahmet için düzenlenen anma törenlerine; baştaTürkiye’nin Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ Milletvekili Muharrem Varol, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Abdullah Eren, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Bulgaristan Dost Partisi Başkanı Lütfü Mestan, Makedonya Türk Milli Birlik Hareketi Başkanı Erdoğan Saraç, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Aşağı Tuna Araştırma, Geliştirme, Eğitim ve Kültür Merkezi Başkanı Gülten Abdullah Nazare, Yunanistan’daki Makedon Azınlığı Partisi “Gökkuşağı” adına Yorgos Papadakis, Yunanistan Müslümanlar Birliği Başkanı Naim Elgandur, Avrupa Parlamentosu Milletvekili adayı Anna Stamu, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer, ABTTF Yöneticileri, BTTDD yetkilileri, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Yunanistan Genel Müdürü Özcan Hasanoğlu, İstanbul Uluslararası Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı Emre Ali Kodan, Makedonya Türk Kadınlar Teşkilatı Başkanı Semiya Saraç, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Genel Merkezi Temsilcisi Alper Yavuz Eser, Irak Türkmen Cephesi Temsilcisi Hicran Kazancı, Doğu Türkistan Derneği Başkanı Seyit Tümtürk, Avrupa Hür İttifakı (EFA) Başkan Yardımcısı Marta Bainka, Uluslararası Köprü Derneği Temsilcileri, azınlık belediye başkanları, eyalet meclis üyeleri, kurum ve Kuruluş başkanları ile çok sayıda soydaş katıldı.

DEB (Dostluk Eşitlik Barış Partisi)Partisi Genel Merkez’inde yapılan konuşmalarda Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma derneği başkanı sayın Seyit Tümtürk’te konuşma yaparak rahmetli Dr.Sadık Ahmet’in mücadele hayatının şu an Doğu Türkistan’lılar için önemli olduğunu dile getirdi.
  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Dr. Sadık Ahmet ,Doğu Türkistan,Gümülcine,Mustafa Destici,DEB (Dostluk Eşitlik Barış Partisi)Partisi ,Batı Trakya

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için