• 28.03.2020
  • 4048 defa okundu

Doğu Türkistan Uygur Özerk bölgesi yönetimi, COVID-19 salgınıyla mücadelelerine yardım etmek amacıyla komşu ülkelere tıbbi yardım gönderdi.

Çin'in, Pakistan'ın yeni korona virüsü (COVID-19) salgınıyla mücadelesine yardım amaçlı gönderdiği tıbbi malzemeler dün, Doğu Türkistan Uygur Özerk Bölgesi'nden yola çıktı. Doğu Türkistan'daki Khunjerab Sınır Kapısı'ndan alınan bilgilere göre, yerel yönetimden Pakistan'a bağışlanan 2 milyon 778 bin yuan tutarındaki malzemeler arasında 5 solunum cihazı, 2 bin tıbbi koruyucu giysi ve 20 bin tıbbi maske bulunuyor.

Diğer yandan, salgınla mücadelede kullanılacak tıbbi ürünleri taşıyan bir kamyon da dün Doğu Türkistan'ın Korgaz Sınır Kapısı'ndan geçti ve Kazakistan'ın Almatı şehrine gidecek. Urumçi Belediyesi'nin Kazakistan'a bağışladığı yardım 180 bin maskeden oluşuyor.

Doğu Türkistan'dan Kırgızistan'a bağışlanan 10 bin KFN94 maske, 100 bin tıbbi maske ve bin koruyucu giysi gibi tıbbi yardımlarım teslimatı da dün Torgat Sınır Kapısı'nda yapıldı.
NOT ;

Bu haber Çin'in resmi haber ajansı CRİ den alınmıştır,bizler hiç bir zaman Doğu Türkistan'ı Xınjiang olarak kabul etmiyoruz 

  • Kaynak: http://turkish.cri.cn/1781/2020/03/27/1s203954.htm
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Kazakistan' Kırgızistan

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için