• 17.06.2018
  • 3204 defa okundu

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı'nın geleneksel hale getirdiği ve her bayram arefesinde gerçekleştirdiği "Bir Çocuk da sen sevindir!" kampanyası bu Ramazan Bayramında da gerçekleştirildi.

Razaman ayında ihtiyaç sahibi ailelere kumanya yardımı yapan Ülkü Ocakları, bayram arefesinde de çoğu Uygur Türkü olan 70 çocuğu kıyafet yardımında bulundu. Bolu'da faaliyet yürüten büyük bir alışveriş merkezine götürülerek kıyafetlerini kendi seçen çocukların ve ailelerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. 

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı döneminde bu kampanyayı başlatan Milliyetçi Hareket Partisi Bolu 1. sıra milletvekili Adayı Adem Evcil ile Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgül çocukları bu mutlu günde yalnız bırakmadı. Alışverişin ardından çocukları oyun alanlarında eğlendi.

Akşam ise Ramazan ayının son iftarında aileler ve çocuklarla hep birlikte oruçlarını açtı. İftarda konuşan MHP Bolu Milletvekili Adayı Adem Evcil "Onları bir nebze olsun mutlu etmek bizler için en büyük onur. Her zaman soydaşlarımızın ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanındayız. Biz işe vesile olmak bizler için en büyük onur kaynağı" diye konuştu
  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Ülkü Ocakları ,Bolu,Uygur Türkleri,Milliyetçi Hareket Partisi,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için