• 05.07.2018
  • 1752 defa okundu

Türk milliyetçiliğinin düşünce ve mücadele ikliminde Doğu Türkistan, bir coğrafyadan ibaret değildir.

İnanç ve irfan kaynaklarıyla, kültür ve sanat kıymetleriyle Doğu Türkistan aynı zamanda tasavvurumuzdaki medeniyet anlayışında bir ilham kaynağıdır.

Doğu Türkistan’da uzun yıllardır devam eden zulüm içerisinde Müslüman Uygur Türkleri yaşam mücadelesi veriyor.

Modern dünyanın gözleri önünde Uygur Türklerine sistematik olarak işkence ediliyor. Müslüman Türk olmayı başlı başına bir tehdit ve suç sayan Çin, Uygurlu soydaşlarımızı sorgusuz sualsiz gözaltına almakta ve bu gözaltılar ya idam ya da işkence sonucunda katliamla sonuçlanmaktadır. 

Çin, Uygur Türkleri’nin dini vecibelerini engellemek için türlü zorluklar çıkarmaktadır. Müslüman gençler alkol kullanmaya zorlanmaktadır. Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın milli ve manevi değerlerine karşı adete bir yıkım gerçekleştirilmekte, ata yurdumuzdan hem Türk varlığı hem de Türk izleri silinmeye, yok edilmeye çalışmaktadır. Çin emperyalizmi dindaşlarımızı ve soydaşlarımızı katlettiği gibi tarihimize de saldırmaktadır!

Türk’e, İslam’a ve insanlığa göbekten düşman bu katil yuvasına, 21. Yüzyılda, teknolojinin, bilginin, iletişimin ve medyanın zirveye ulaştığı çağda… Dünya nasıl sessiz kalmaktadır!

Kaşgarlı Mahmud’un mürekkep kokulu memleketinde bugün katliam var!

Dilşad Hatun’un iffet abidesi memleketinde bugün tecavüz var!

Yusuf Has Hacip’in irfanla müzeyyen memleketinde bugün işkence var!

Gök mavisi hülyaların beşiğinde bugün feryatlar var!

Buna sessiz mi kalacağız ?

Bunu görmezden mi geleceğiz ?

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan değil midir ?

Ayrıca belirtmek isterim ki Mescid-i Aksa Müslümanların ilk kıblesidir. Ülkü Ocakları olarak bunu savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz." Filistin topraklarında sistematik bir soykırım uygulanmaktadır. Yıllardır dış ülkelerin Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Müslüman ülkelere karşı yapılan oyunlarını ve ihanetlerini bilmekteyiz.Filistin’e Gazze’ye Kudüs’e gösterilen hassasiyetin aynı şekilde Doğu Türkistan ve Urumçi’ye de gösterilmesini umut etmekteyim.Hepimiz bilmeliyiz Doğu Türkistan bizim ortak davamızdır. Davalarımızdan ve emanetlerimizden vazgeçmeyecek el sürmeyecek ve yok ettirmeyeceğiz. 

Bu vesileyle 5 Temmuz 2009 tarihinde Urumçi’de Doğu Türkistan’da yaşanan olaylar sırasında alçakça şehit edilen soydaşlarımız başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhlarının şad, mekânlarının cennet olmasını Yüce Allah(c.c.)’tan niyaz ediyorum.

Bizim İçin Akyazı ne ise,Doğu Türkistan ve Urumçi eşdeğerdir.

İbrahim ÇALIKOĞLU 

Ülkü Ocakları Akyazı İlçe Başkanı

  • Kaynak: http://www.akyazi.net/bizim-icin-akyazi-ne-isedogu-turkistan-ve-urumci-esdegerdir-33947h.htm
  • Etiketler: Çin,Doğu Türkistan,Kaşgarlı Mahmud,Dilşad Hatun,Yusuf Has Hacip,Mescid-i Aksa, Ülkü Ocakları, Akyazı

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için