• 28.02.2020
  • 36739 defa okundu

27 Şubat 2020 akşam saatlerinde Suriye’nin İdlib bölgesinde barışı ve o topraklarda yaşanan zulmü sona erdirmek için bulunan Kahraman Mehmetçiğimize yapılan kalleşçe haince yapılan saldırıda şehadet şerbeti içen 33 Mehmetçiğimize Cenabı Allah’tan rahmet yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar dileriz.
Şehit ailelerine sevenlerine başsağlığı ve sabrı cemil niyaz ederiz. Aziz milletimizin başı sağolsun.
Kahraman Mehmetçiğimiz İdlib’de, rejimin Rusların ve diğer emperyalist güçlerin himayesinde yuvalanan terör örgütlerinden sınırlarımızı güven altına alırken, mazlum bölge halkını da katil rejimden korumak gibi kutsal bir vazife yerine getirmektedir. Son alçakça saldırı ile Türkiye’yi sindirmek,sınırlarını tehdit ederek bekasını tehlikeye düşürmek isteyenlerin oyunları, dün bozulduğu gibi bugünde Devletimiz ve Milletimizin kararlı duruşuyla bozulacaktır.
Bizler Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan Doğu Türkistanlılar olarak sadece yüreğimizle değil,
duamızla değil, aynı zamanda bütün varlığımızla, canımızla, tüm imkanlarımızla bu vatanın savunmasında verilecek her türlü göreve hazır olduğumuzu samimiyetle söylüyoruz, devletimizin yanında ve emrindeyiz.
Gözünü kırpmadan, canını sakınmadan vatanı ve milleti için sınırımızın ötesinde, sınırımızı güven altına almak için mücadelede şehit düşen Mehmetçiklerimiz, ve sevdikleri, ve Milletimiz şunu
unutmasın! Siz her türlü övgünün ve her türlü takdirin ötesinde bir şehitlik mertebesine eriştiniz.
Gözünüz geride kalmasın. Uğrunda şehit olduğunuz vatan görevi yarım kalmayacaktır. Türk milleti ve ordusu son ferdine kadar, bu topraklara sahip çıkacak, Ay yıldızlı şanlı bayrağı indirtmeyecek, ezanını dindirtmeyecek bu vatanı böldürmeyecektir.

 
DOĞU TÜRKİSTAN
Kültür ve Dayanışma Derneği
Yönetim Kurulu

DOĞU TÜRKİSTAN
Kaşgarlı Mahmut Vakfı
Mütevelli Heyeti

 

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Doğu Türkistan, Suriye,İdlib

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için