• 13.05.2018
  • 1400 defa okundu

İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’daki barbarlığının ve yamyamlığının son raddesi olan “Kardeş Aile programı” adı altında yapılan zulmün ulaştığı boyut tarihte görülmemiştir.

Geçtiğimiz yıllarda Çin rejimi, sözde akrabalaşma haftası adı altında Doğu Türkistan halkının evlerine Çinlileri yerleştirmeye başlamıştı. Bu süreçte halkın büyük çoğunluğunun toplama kamplarına atılması, hiç bir şeyi değiştirmedi; ha toplama kampı ha hapishane. Dolaysıyla Doğu Türkistan’da hiçbir alan onlar için mahrem değil öyle ki namazlarını işaretle bile kılamaz hale geldiler.

10 Mayıs kimliğini gizleyen bir tanığın verdiği bilgilere göre geçtiğimiz yıldan bu yana toplama kampına götürülen insanlardan geri kalanların evlerine yemesi içmesi yatması dahil 1 ay boyunca kalacak şekilde Çinlilerin yerleştirildiğini ve ev sakinleri ne konuşuyor, kimlerle  ilişki kuruyor, ne yiyip ne içiyor, İdeolojik görüşleri nasıl namaz kılıyor mu hepsini anbean takip ederek en ufak bir şüphe hisettiği kişinin anında Toplama Kampına atılmakta olduğunu bildirdi.
          

Artık Namazlarını İşaretle dahi kılamaz hale geldiğini anca Gece yarısı Herkes uyurken namaz kıldığını hayal ederek namaz kılmakta olduğunu dile getiriyor.

  • Kaynak: http://habernida.com/namazlarimi-artik-hayal-ederek-kilabiliyorum/
  • Etiketler: Çin,Doğu Türkistan,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için