• 07.02.2019
  • 593 defa okundu

Turk Dıyanet Vakıf -Sen genel başkanı sayın Nuri Ünal “Doğu Türkistan Gulca Katliamı ve Ceza Kampları” konulu panele katıldı.

Panelin açılışında bir konuşma yapan Ünal özetle şunları söyledi; “Doğu Türkistan’da evlerinden, yurtlarından sürgün edilmiş, katledilmiş soydaşlarımıza, canlarımıza kimsenin gözünü, gönlünü, aklını kapatma hakkı yoktur. Yolu uzak olsa da gönlümüze yakın olan Doğu Türkistan’dan arşı titreten çığlığı herkes duymalıdır. Bizler Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak her zaman soydaşlarımızın haklı davalarının yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Türkiye Kamu-Sen olarak geçtiğimiz günlerde de Ankara’da BM Türkiye Temsilciliği önünde basın açıklaması yaparak dünya kamuoyuna konuyu taşıdık. Sessiz kalmak bu insanlık suçuna ortak olmaktır.

Çiçeklerin kan, çiçeklerin hayat
Ne kaldı ki sende bu pervasız zulümden,
Yeniden mavilere boyanır mı bu bayrak,
Bir esaret zinciri sana yazılan her destan
Seninle, seninle sen olayım,
Seninle sen olayım bağımsız Doğu Türkistan.”

Büyük Birlik Partisi tarafından düzenlenen paneli Merve Şebnem Oruç yönetti. Konuşmacı olarak Prof. Dr. Hale Şıvgın, Prof. Dr. Alimcan İnayet, Prof. Dr. Abdurreşid Celil Karluk ve Doç Dr. Erkin Emet katıldı.

Panele katılan Irak Türkmen Cephesi Lideri Erşat Salihi de bir konuşma yaparak “Doğu Türkistan’lı kardeşlerimiz sahipsiz değilsiniz” dedi.

  • Kaynak: https://www.turkdiyanetvakifsen.org.tr/2057-MansetHaberler--DOGU-TURKISTAN-CANIMIZDIR--
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen,Erşat Salihi

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için