• 09.08.2018
  • 1139 defa okundu

 

Doğu Türkistan’dan kaçarak Türkiyeye sığınmış olan 80 yaşlarında bir nine akıl almaz Çin zulmünü anlatıyor:

"Allaha sığınmıştık, ey Rabbimiz Allah takatımız kalmadı bizi bu zulmetten, bu karanlıktan bu kafirlerden kurtar diye yalvarıyorduk.

Nasıl geldik buralara, nereden geldik yoksa biz uçtukmu? Bilmiyorum, burada huzur var rahatız şimdi. Ama memleketimizde durumlar vahim. Günde kaç kez çinliler evlerimizi basıyor, hükümetin emri arama yapacağız diye evde bıçak, keser, balta hatta çakıya varıncaya kadar kesici hiçbir tesici alet bırakmadılar.

Arama sonucu bir suç aleti bulsun veya bulamasın bir iftira ile para cezası yazıyorlar, parası olanın parasını parası olmayanın koyun, inek, tavuk ne varsa hayvanlarını alıp gidiyorlar. Hiç bir şeyimiz kalmayınca hapse atıyorlar. Doğu Türkistanda müslüman halkı bitirmek için her türlü işkence ve zulmü reva görüyorlar.

İnsanlara ne gündüz ne de gece huzur yok her an endişe ve korku içindeyiz. Gençlerimizi kurşuna dizdiler, çocukları ailelerinden zorla koparıp götürdüler, nereye götürürler, ne yaparlar bilmiyoruz belki pişirip yiyorlar bilmiyoruz...

Allaha yalvarmaktan başka hiç bir çaremiz yok, bize hiç kimse hiç bir millet yardım eli uzatmıyor. Çin Uygur Türklerini tarih sayfasından silmek istiyor...

Ne olur Doğu Türkistana yardım etmek için acele edin.

Nurala Göktürk

  • Kaynak: Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği
  • Etiketler: Doğu Türkistan'Çin,Uygur,

Son Eklenen Haberler

Yorumlar

Yorum Ekleyin

Yorum eklemek için lütfen üye girişi yapınız. Giriş yapmak için