“İslam İşbirliği Teşkilatı Neden Var?”

Genel Başkan Mustafa Destici genel merkezimizde düzenlediği haftalık basın toplantısında, İslam İşbirliği Teşkilatının neden var olduğunu ve ne işe yaradığını sordu.

07 Eylül 2017, 15:13
İslam İşbirliği Teşkilatı'nın bugün hala bu hususla ilgili toplanamamış olmasını da esefle karşıladığını kaydeden Destici, “İslam İşbirliği Teşkilatı’nı da kınıyorum. İslam İşbirliği Teşkilatı neden var? Dünya Coğrafyasının her hangi bir noktasında binlerce Müslüman sırf Müslüman oldukları için öldürülürken toplanmayacaksınız, kararlar almayacak ve onlara sahip çıkmayacaksınız da ne zaman toplanacaksınız? O zaman İslam İşbirliği Teşkilatı niye var? Eğer Myanmar’a Filistin'e, Doğu Türkistan’a sahip çıkmayacaksanız kime sahip çıkacaksınız? O zaman siz neye yarıyorsunuz? Onun ötesine geçemiyorsunuz. İslam İşbirliği Teşkilatının mutlaka biran önce toplanıp net yaptırımlara dayanan kararlar alması gerekiyor. Ellerinde çok imkânlar var. Çok sayıda yer altı yer üstü zenginlikler var. Ben 3 gün petrolü kesiyorum dese bütün dünyanın gözü bir anda Myanmar’a döner. Ama bunları yapacak irade yok.” diye konuştu.
 
Doğu Türkistan’ın Myanmar kadar gündeme gelmediğini belirten Destici, “Doğu Türkistan Çin’in kapalı bir rejim olmasından dolayı ve orada yapılan zulümleri göstermemesinden dolayı dünyanın gündemine bile gelmiyor. Myanmar da yaşananların benzeri Doğu Türkistan'da yıllardır, onlarca yıldır yaşanıyor ve yaşanmaya devam ediyor. Rabbim oradaki Müslüman kardeşlerimize soydaşlarımıza da yardım etsin.” şeklinde konuştu.

http://www.tercumanhaber.org/islam-isbirligi-teskilati-neden-var/1449/

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum yazılmadı.


Bu Habere Yorum Yazın

Yorum yazabilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Bu sayfadan ücretsiz üye olabilir, zaten üyeyseniz bu sayfadan giriş yapabilirsiniz.

GÖKBAYRAK DERGİSİ

ÜYE GİRİŞİÜcretsiz üye olmak için tıklayın.

Abonelik Başvuru Formu

TARİHTE BU AY

  • 01 Eylül 2009 - Doğu Türkistan'da Üniversitelerden Uygurca Dilinin Resmen Kaldırılması
  • 02 Eylül 2009 - Rabia Kadir'in Tutuklanarak 8 Yıl Hapse Çarptırıldı.
  • 05 Eylül 1995 - A.ötkürün Vefati
  • 08 Eylül 2001 - Şair Ruzi Sayit'in Vefati
  • 11 Eylül 2001 - Büyük Yazar Turgun Almas'in Vefati
  • 13 Eylül 1964 - Doğu Türkistanda İlk Atom Bombasi Atilişi
  • 26 Eylül 1949 - Doğu Türkistan'da Çin Tarafından Komünizim Resmen Ilan Edildi.
  • 30 Eylül 1945 - Ünlü Şair Lütfullah Mütellip'in Çinlilerce Şehit Edilişi

SON YORUMLANANLAR

E-POSTA LİSTESİ


Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize üye olabilirsiniz.

© 1999 - 2017 Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi. Tüm hakları saklıdır.

web tasarım