İSTANBUL ALPEREN OCAKLARI VAKFI 5 TEMMUZ'U UNUTMADI

Urumçi Katliamını Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız!

05 Temmuz 2017, 16:02

Urumçi Katliamını Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız!

5 Temmuz 2009'da Doğu Türkistan Urumçi'de zalim Çin'in Uygur Türk'ü soydaşlarımıza yapmış olduğu katliamın yıl dönümünde İstanbul Çin Baş Konsolosluğu önünde İstanbul Alperen Ocakları Vakfımız ve Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği ile birlikte eylem ve basın Açıklaması gerçekleştirdik.

İşgalci Çin'in Doğu Türkistan'da yürütmekte olduğu bütün insanlık dışı icraatlarına rağmen Doğu Türkistan davasını savunan şahsiyetleri ve ülkemizde yaşayan Uygur Türk'ü kardeşlerimizi terörizm ile özdeşleştirme çabalarını nefretle kınıyor ve kendilerine iade ediyoruz. Çin, şiddet ve terörü fiili olarak Türkistan topraklarında uygulayan bizzat kendisi olmasına rağmen soydaşlarımızı terörist ilan edip bizi davamızdan alıkoymak istiyor lakin biz sinsi Çin'in yapmak istediği bu çirkin oyunun farkındayız ve Doğu Türkistan halkı günümüzde, Çin işgal gücünün terörist uygulamaları ve karşı karşıya oldukları asimilasyon ve yok edilme politikasına karşı haklı ve meşru yollarla özgürlük mücadelesi vermektedir.

Yürüdüğümüz kutsal dava ve bağımsız Doğu Türkistan mücadelesinden kesinlikle taviz vermeyeceğimizi, korkmadan, caymadan, yorulmadan, ümidi yitirmeden daha fazla azim ve gayretle Hür ve Bağımsız Doğu Türkistan'a kadar, işgalci Çinlileri Çin seddinin ötesine gönderene kadar mücadelemize devam edeceğiz.


 İstanbul Alperen Ocakları Vakfı

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum yazılmadı.


Bu Habere Yorum Yazın

Yorum yazabilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Bu sayfadan ücretsiz üye olabilir, zaten üyeyseniz bu sayfadan giriş yapabilirsiniz.

GÖKBAYRAK DERGİSİ

ÜYE GİRİŞİÜcretsiz üye olmak için tıklayın.

Abonelik Başvuru Formu

TARİHTE BU AY

  • 06 Ağustos 1947 - Ünlü Kazak Şair Tancarık Codıoğlunun Vefatı
  • 13 Ağustos 1966 - Çinlilerce Kültür Hareketinin Başlangıcı Yüzbinlerce El Yazması Kitapların Yakılması
  • 26 Ağustos 1970 - Polat Turfani'nin Vefatı
  • 27 Ağustos 1949 - Ahmet Can Kasim A.abbas Delil Han Şehit Edilişi

SON YORUMLANANLAR

E-POSTA LİSTESİ


Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize üye olabilirsiniz.

© 1999 - 2017 Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi. Tüm hakları saklıdır.

web tasarım