Diriliş Ocakları: Doğu Türkistan Türk’ün Namusudur!

Doğu Türkistan, Dünya Türklüğünün Namusudur..” Genel Merkezi Kayseri’de bulunan Diriliş Ocakları Derneği Sosyal Yardımlaşmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bünyamin Minik, Çin’in Doğu Türkistan’da yıllardır uyguladığı insanlık dışı soyutlaştırma çalışmalarına sert tepki gösterdi..

17 Haziran 2017, 22:55
Genel Merkezi Kayseri’de bulunan Diriliş Ocakları Derneği Sosyal Yardımlaşmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bünyamin Minik, Çin’in Doğu Türkistan’da yıllardır uyguladığı insanlık dışı soyutlaştırma  çalışmalarına sert tepki gösterdi.

Genel Başkan Yardımcısı Bünyamin Minik yaptığı açıklama da
“Zaten öksüz olan dünya Türklüğü, Doğu Türkistan’da 60 yıla yakın süredir kahpe Çin’in uyguladığı zulümler ile, her geçen gün ayyuka çıkmaktadır. Bugüne kadar Türk dünyasının yönetimine talip olanların etkin bir çabasının olmaması,  adeta yaramıza tuz basmaktadır” dedi.
Diriliş Ocakları adına yaptığı açıklamanın devamında Minik sözlerine ” Diriliş Ocakları olarak Türk birliğini savunmaktayız. Özellikle Doğu Türkistan’da Müslüman Türk’e uygulanan asimile çalışmaları, izole ediliyor. Gizlenmeye çalışıyor. Şuan yapılan araştırmalar,  dünya üzerinde İslamiyeti en iyi yaşayan üç yerden birisinin, Doğu Türkistan’da yaşayan soydaşlarımız olduğunu gösteriyor. 
Müslüman dünyası sessiz, Türk Dünyası sessiz. Dünyada artık müslümanlar ve Türkler, yorulmuş atlar gibiler. Koşmamış, koşmadan yorulmuş atlar gibiyiz” diyerek devam etti.

Diriliş Ocakları Sosyal Yardımlaşmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bünyamin Minik “Yaklaşık 1949 yılından beri soydaşlarımızdan 30 milyona yakını ya kayıp, ya da katledilmiş durumda. Bunun yanı sıra Çin Doğu Türkistan’a uyguladığı siyasi ve iktisadi yaptırımları, adeta bir devlet politikası haline getirmiştir. Dünya Türklüğünün ağabeyi konumunda olan Türkiye olarak, soydaşlarımıza sırt çevirmemeli ve soydaşlarımıza ve akraba topluluklarımıza yönelik en az bakanlık üstü bir kurum vasıtasıyla daha etkin çalışmalar yapmalı, asimile çalışmalarına yönelikte tepkimizi daha sert bir dille göstermeliyiz. 
Diriliş Ocakları Derneği olarak, devletimizin her zaman olduğu gibi, böyle önemli bir konuda yapacağı çalışmalarında imkanlarımız çerçevesinde sınırsız destekçisiyiz” diyerek sözlerini noktaladı..

http://www.kayserimden.com/dirilis-ocaklari-dogu-turkistan-turkun-namusudur-4166.html

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum yazılmadı.


Bu Habere Yorum Yazın

Yorum yazabilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Bu sayfadan ücretsiz üye olabilir, zaten üyeyseniz bu sayfadan giriş yapabilirsiniz.

GÖKBAYRAK DERGİSİ

ÜYE GİRİŞİÜcretsiz üye olmak için tıklayın.

Abonelik Başvuru Formu

TARİHTE BU AY

  • 06 Ağustos 1947 - Ünlü Kazak Şair Tancarık Codıoğlunun Vefatı
  • 13 Ağustos 1966 - Çinlilerce Kültür Hareketinin Başlangıcı Yüzbinlerce El Yazması Kitapların Yakılması
  • 26 Ağustos 1970 - Polat Turfani'nin Vefatı
  • 27 Ağustos 1949 - Ahmet Can Kasim A.abbas Delil Han Şehit Edilişi

SON YORUMLANANLAR

E-POSTA LİSTESİ


Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize üye olabilirsiniz.

© 1999 - 2017 Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi. Tüm hakları saklıdır.

web tasarım