ULUSLARARASI ÇOCUK KUPASI'NDA BİR DOĞU TÜRKİSTANLI

25-30 NİSAN Antalya'da düzenlenecek "ULUSLARARASI ÇOCUK KUPASI" Eskrim Turnuvası'na Ankara'dan bir Doğu Türkistanlı kardeşimiz,oğlumuz Mücahit Kaşgarlı be sefer ata sporumuz Kılıç'ı temsilen eskirim sporu ile hem kendini hem de Doğu Türkistan'ı tanıtmak maksadıyla iştirak edecektir.

20 Nisan 2017, 20:38

25-30 NİSAN Antalya'da düzenlenecek "ULUSLARARASI ÇOCUK KUPASI" Eskrim Turnuvası'na  Ankara'dan bir Doğu Türkistanlı kardeşimiz,oğlumuz Mücahit Kaşgarlı be sefer ata sporumuz Kılıç'ı temsilen eskirim sporu ile hem kendini hem de Doğu Türkistan'ı tanıtmak maksadıyla iştirak edecektir.

Daha önceleri okumuş olduğu şiirlerle sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından mükafatlandırılan küçük şairimiz daha önce de   Şanlıurfa’da düzenlenen Uluslararası Türk Dünyası 3. Bilim ve kültür Şenliği 'nde "BÜTÜN GÜN GÜNEŞ ALAN, DÖNEN EV" projesi ile  kendi bilgisini ve bu millete ne kadar faydalı olabileceğine anlatmaya çalışmıştı.

Doğu Türkistan Kültür ve dayanışma derneği olarak küçük evladımızın yolu açık olsun ,başarılar Doğu Türkistan'ın olsun dualarımız MÜCAHİT KAŞGARLI oğlumuzla

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum yazılmadı.


Bu Habere Yorum Yazın

Yorum yazabilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Bu sayfadan ücretsiz üye olabilir, zaten üyeyseniz bu sayfadan giriş yapabilirsiniz.

GÖKBAYRAK DERGİSİ

ÜYE GİRİŞİÜcretsiz üye olmak için tıklayın.

Abonelik Başvuru Formu

TARİHTE BU AY

  • 06 Ağustos 1947 - Ünlü Kazak Şair Tancarık Codıoğlunun Vefatı
  • 13 Ağustos 1966 - Çinlilerce Kültür Hareketinin Başlangıcı Yüzbinlerce El Yazması Kitapların Yakılması
  • 26 Ağustos 1970 - Polat Turfani'nin Vefatı
  • 27 Ağustos 1949 - Ahmet Can Kasim A.abbas Delil Han Şehit Edilişi

SON YORUMLANANLAR

E-POSTA LİSTESİ


Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize üye olabilirsiniz.

© 1999 - 2017 Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi. Tüm hakları saklıdır.

web tasarım