9.ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BULUŞMASINDA BİZ VARDIK

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) tarafından “Biz Kardeşiz, Biz Geleceğiz” sloganıyla düzenlenen 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması´na Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma derneği olarak katıldık.

08 Mayıs 2016, 18:47

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) tarafından “Biz Kardeşiz, Biz Geleceğiz” sloganıyla düzenlenen 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması´na Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma derneği olarak katıldık.

Yaklaşık 80 ülkeden ikibine yakın  öğrenci iştirak etti. Kayseri Mimar Sinan Parkı´nda düzenlenen buluşmayı Kayseri Valisi Orhan  Düzgün´ün eski  Enerji ve Tabii Kaynaklar önceki Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Milletvekilleri Sami Dedeoğlu, İsmail Emrah Karayel, Uluslararası Öğrenci Federasyonu (UDEF) Başkan Yardımcısı Ali Yelgün, KUDER Başkanı Mücahit Bulut, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu,  Doğu Türkistan Kültür ve dayanışma deneği yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Derneğimiz tarafından açılan Katil Çin devletinin Doğu Türkistan üzerindeki gerçekleştirmiş olduğu işkenceler ve Doğu Türkistan’a ait resim sergisi ziyaretçiler tarafından ilgi ile karşılandı,ayrıca standımızda diğer ülkelerden gelen öğrencilere Doğu Türkistan hakkında gerekli bilgiler aktarılmıştır.

    

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum yazılmadı.


Bu Habere Yorum Yazın

Yorum yazabilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Bu sayfadan ücretsiz üye olabilir, zaten üyeyseniz bu sayfadan giriş yapabilirsiniz.

GÖKBAYRAK DERGİSİ

ÜYE GİRİŞİÜcretsiz üye olmak için tıklayın.

Abonelik Başvuru Formu

TARİHTE BU AY

  • 01 Haziran 1996 - Almanya'da Doğu Türkistan Enformasyon Merkezinin Kuruluşu
  • 02 Haziran 1932 - İsa Bey Tarafından 1932 Yılında Çin Türkistanın Avazı Adlı Derginin Neşredilişi
  • 14 Haziran 1965 - M.emin Buğranin Vefati
  • 15 Haziran 2015 - Uygur Dilini Konuşma Günü
  • 16 Haziran 2124 - Ünlü Şair Abdulaziz Mahsun'un Vefatı
  • 30 Haziran 1951 - Doğu Türkistan'da Toprak Reformunun Başlatılması

SON YORUMLANANLAR

E-POSTA LİSTESİ


Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize üye olabilirsiniz.

© 1999 - 2017 Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi. Tüm hakları saklıdır.

web tasarım