gokbayrak
 Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma 
Derneği Genel merkezi-KAYSERİ


ANNELER GÜNÜ KUTLANDI

11.05.2008 Pazar günü saat 13.00 de derneğimiz tarafından organize edilen ANNELER GÜNÜ’nü kutlama programına derneğimiz hanımlar komisyonu tarafından Derneğimizde bir etkinlik organize edilmiş olup etkinlikte Doğu Türkistanlı annelerimizin ANNELER GÜNÜ kutlandı.Annelerimize çeşitli hediyeler verilerek gönülleri alındı.Derneğimizdeki kutlamalardan sonra Doğu Türkistanlı annelerimizden oluşan kalabalık bir heyetle Kayseri Huzurevi ziyaret edildi.Huzur evinde bulunan tüm huzurevi sakinleri bu anlamlı günde gönülleri alındı,Çam sakızı çoban armağanı örneği hediyeler verilerek ANNELER GÜNÜ kutlandı.Ziyaret esnasında huzurevindeki yaşlı anneler dedeler Doğu Türkistanlı annelerin kendilerini ziyaret etmelerinden büyük sevinç ve mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

BEKİR YILDIZ OĞLUNU EVLENDİRDİ

17.05.2008 Günü Kocasinan Belediye Başkanı sn. Bekir YILDIZ beyin oğlu Mehmet Sabri YILDIZ ve Fatma BAYKARA hanımla dünya evine girdi.Kayseri’de yılın düğünü olarak nitelenen ve nikah şahitliğini Başbakan R.Tayyip ERDOĞAN yapmıştır. Düğün mekanının yetersiz olmasından dolayı Doğu Türkistanlı kardeşlerine düğün yemeğini Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneğinde vermiştir. Yemekten sonra bir konuşma yapan sayın Bekir YILDIZ birlik beraberliğe vurgu yaparak belediye başkanı olarak veya ferdi olarak her zaman kalbimiz siz Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz için çarpar dedi.Doğu Türkistanlılar olarak yeni evlenen genç kardeşlerimize mutluluk ve saadetler diliyoruz.

KADİR HAS KONGRE VE SPOR MERKEZİ AÇILDI.

17.05.2008 Günü bir dizi açılışlar yapmak için Kayseri’ye gelen Başbakan Sn. R.Tayyip ERDOĞAN sağlık bakanı sn. Prof. Dr. Recep AKDAĞ Kayseri milletvekillerinden oluşan kalabalık bir heyetle Kayseri’de yapımı tamamlanan tesisleri hizmete açtı.Türkiye’nin 3. cü Kayseri de tek sayılan Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi açılışına Doğu Türkistanlı hemşerilerimizde katıldı.

GÜNEY AZARBAYCANLILARDAN PROTESTO

17.05.2008 Günü Ankara’da İran Azerileri Güney Azarbaycan’lılar bir protesto gösterisi yaptı.Protesto gösterisinin amacı İRAN’da bundan 6 yıl önce Azeri kardeşlerimize yapılan katliamın yıldönümü dolayısı ile yapılan bu protesto gösterilerine derneğimizin Ankara şube başkanı Hayrullah EFENDİGİL önderliğindeki Doğu Türkistanlılar bu protesto eylemine katılarak ezilen mazlum Azeri kardeşlerimizin haklı davalarında her zaman Doğu Türkistan’lıların da yanında olduklarını göstermiştir.

SİVAS’TA DOĞU TÜRKİSTAN GÜNLERİ

24.05. 2008 tarihinde Türk Ocakları Sivas Şubesince tertiplenen TÜRK DÜNYASI PANELİ düzenlenmiştir.Panele Doğu Türkistan Kültür Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve aynı zamanda Dünya Uygur Kurultayı (DUK) başkan yardımcısı Sayın Seyit TÜMTÜRK konuşmacı olarak katılmıştır.Panele Prof.Dr.Orhan KAVUNCU,Şahin YAMAN,ve Dr.Sedat AŞKIN UĞUR iştirak etmişlerdir.Türk Ocakları Konferans salonunda yapılan bu etkinliğe kalabalık bir katılım sağlanmış.Dernek başkanımız sn. Seyit TÜMTÜRK panelde yaptığı konuşmada Doğu Türkistan’da gelişmekte olan son olaylar ve Pekin 2008 Olimpiyatlarının boykotu hakkında Türk halkına çağrıda bulundu.
Sivas’ta tertiplenen Türk Günleri resim sergisine dernek olarak katılmamız Sivas halkı tarafından coşkuyla karşılanmış ve Doğu Türkistan’dan karelerin ilk kez Sivaslılarla buluşması dernek olarak bizleri sevindirmiştir.
Sivas vilayetimizin en etkili kanallarından biri olan KANAL 58 de 24 Mayıs 2008 günü haber programına konuk olarak canlı yayına katılan dernek başkanımız Sayın Seyit Tümtürk Doğu Türkistan Türkiye ve Çin ilişkileri, Çin Olimpiyat gerçekleri,hakkında izleyicileri bilgilendirdi. Yaklaşık bir saat süren canlı yayında Doğu Türkistan hakkındaki son durumlar tekrar gündeme geldi.

KARADENİZ YEREL TV’LERİNDE DOĞU TÜRKİSTAN

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Kutsal davamızı güzel ülkemizin bütün coğrafyasında yaşayan Doğu Türkistan dostlarına anlatmaya gaye edinen dernek yönetim kurulu üyelerimiz 25.26-Mayıs 2008 tarihleri arasında Doğu Karadeniz’i kapsayan bir bilgilendirme toplantılarına iştirak etmiştir başta dernek başkanımız Sayın Seyit TÜMTÜRK,Sayın Abdurrahim TÜRKDOĞAN Sayın Abdulaziz AKHUN dan oluşan heyetimiz Doğu Türkistan hakkında önemli açıklamalarla bölge halkını bilgilendirdi.Bu bilgilendirme toplantıları televizyon programları ile devam etti.
25 Mayıs 2008 günü Trabzon ZİGANA TV’de saat 19.00 haber programına dernek başkanımız canlı yayına iştirak etmiştir.Aynı gün akşamı KADIRGA TV nin haber programında yaklaşık bir saat Doğu Türkistan konusunu gündeme taşımıştır.
26 Mayıs 2008 Günü Giresun Üniversitesi tarafından tertiplenen Doğu Türkistan isimli panelde dernek başkanımız üniversite öğretim üyeleri ve öğrencilerle buluşarak Doğu Türkistan konusunda katılımcıları bilgilendirmişlerdir.Özellikle üniversite gençliğinin Doğu Türkistan konusunda soruları bizleri davamız adına umutlandırmıştır.
Giresun da yayın yapan TEMPO TV’ye konuk olan dernek başkanımız sayın Seyit TÜMTÜRK yaklaşık bir saat süren canlı yayın esnasında Doğu Türkistan hakkında genel açıklamalarda bulunarak olimpiyatları boykot çağrısını bir kez daha dile getirdi.

AVŞAR TÜRKMEN ŞÖLENİNDE DOĞU TÜRKİSTAN

25.05. 2008 Pazar Günü Adana’da yaşayan Avşar Türkmenleri şöleninde Gökbayrak Dergisi Adana İl Temsilcisi Doğu Türkistan standı açtı. Doğu Türkistan’ı tanıtıcı resimlerle Doğu Türkistan’ın sesi olan GÖKBAYRAK dergisi tanıtımı ve aboneliği yapılmıştır. Şölene katılan Avşar Türkmenleri Doğu Türkistan standına yoğun ilgi gösterdi.

17. ULUSLARARASI MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR BİRLİĞİ KONGRESİ

29-30.0.5.2008 17. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi yapıldı.Toplantıya Doğu Türkistan Müslümanlarını temsilen dünya Uygur kongresi başkan yardımcısı ve aynı zamanda Doğu Türkistan kültür ve dayanışma derneği genel başkanı sn. Seyit Tümtürk katıldı.Tümtürk toplantıda Doğu Türkistanı’ı ve Çin işgalini anlattı toplantıya katılan davetlilerin ilgi ile izlediği bu konuda neler yapılabilir diyerek iyi niyetlerini bildirmişlerdir.
ESAM (Ekonomik Sosyal Araştırmalar Merkezi) tarafından düzenlenen 17. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi’nin sonuç bildirgesi, ESAM Genel Başkanı ve Saadet Partisi Lideri Recai Kutan tarafından İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısı ile açıklandı. 29-30 Mayıs 2008 tarihlerinde İstanbul Milsan Kongre Salonunda 37 ülkeden 70 yabancı ve 100 yerli katılımcının iştiraki ile gerçekleşen kongreye Avrupa, Afrika ve Asya’dan birçok siyasi parti genel başkanları, milletvekili, ilim adamları ve eski devlet adamları katıldı.


DOĞU TÜRKİSTAN KALECİKTE

29.05.2008 Günü Ankara’nın Kalecik ilçesinde Doğu Türkistan tanıtıldı.Kalecik ilçesi Şehit Mağdurları derneği ile Türkiye Eğitim Sen Kalecik şubesinin ortaklaşa düzenlediği İstanbul’un fethinin 555.yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Doğu Türkistan resim ve kitap sergisi açıldı. Kalecik öğretmen evinde düzenlenen etkinliğe Doğu Türkistan kültür ve dayanışma derneği Ankara şube başkanı sn. Hayrullah EFENDİGİL ve yönetim kadrosunun hazır bulunduğu etkinlikte davetlilere Doğu Türkistan anlatıldı.Saat 14.00 de başlayan etkinlik geç saatlere kadar devam etti.Etkinliğe Kalecik ilçe Emniyet Müdürü,Belediye Başkan yardımcısı,Halk Eğitim müdürü, ilçe Müftüsü katıldı. Binlerce ziyaretçiye Doğu Türkistan’ı anlatan görsel CD izlettirildi.Fetih programı saat 22.30 da sona erdi.

DOĞU TÜRKİSTAN VAKFINDA BULUŞMA

31.05. 2008 Cuma günü saat 14.00 de Doğu Türkistan vakfında Kayseri’de faaliyet gösteren Doğu Türkistan kültür ve dayanışma derneği genel başkanı sn Seyit TÜMTÜRK’ün buluşma teklifi ile İstanbul’da bulunan Doğu Türkistan vakıf ve dernek başkanları yöneticileri bir araya geldi Doğu Türkistan vakfı başkanı Em.Gen.Sn. M.Rıza BEKİN’in ev sahipliğini yaptığı toplantıya,Doğu Türkistan kültür ve dayanışma derneği başkanı Sn. Seyit TÜMTÜRK,Avrasya Araştırma eğitim ve sosyal hizmet vakfı başkanı Sn.Abdulcelil TURAN,Doğu Türkistan Maarif derneği genel sekreteri Sn.Hidayetullah OĞUZHAN,Doğu Türkistan gençlik derneği başkanı Sn Tebet YÜCETÜRK,Doğu Türkistan Göçmenler derneği başkanı Sn Ahmet TÜRKÖZ,ve Doğu Türkistan vakfı mütevelli üyesi Sn.Dr.Murat AHUNBAY katıldı.Toplantının ana gündemi Doğu Türkistan davası birlik ve beraberlik içerisinde yürütülerek her zaman Doğu Türkistan halkının umudu haline gelen bu teşkilatlarımızın faaliyetlerini daha da aktif hale getirmesinin birlik beraberlik ve dayanışma ile olacağının altı çizilerek ifade edilmiştir.

BAŞARILI KURSİYERLERE DİPLOMA VERİLDİ.

02.06.2008 Kayseri Kocasinan ilçesi müftülüğüne bağlı Türkistan Kuran Kursu tarafından başarılı kursiyerlerine diploma verdi.
Büyük ihlas ve özveri ile yıl boyunca verdikleri emeğin karşılığını alan kursiyerlerin sevinçlerine Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma derneği olarak bizde bu hanım kardeşlerimize ve bu kardeşlerimizin başarılarında emeği geçen Kuran Kursu hocamıza Doğu Türkistanlılar olarak teşekkür ederiz.02 Haziran 2008 Pazartesi günü Doğu Türkistan kültür ve Dayanışma derneği sosyal tesislerinde yemekli yapılan diploma törenine yüzlerce hanım kardeşlerimiz katıldı,şenlik havasında geçen törende dualar edildi ilahiler söylendi.Diploma alan hanım kardeşlerimizi tebrik ediyor kursa devam edecek olan kardeşlerimize başarılar diliyoruz.

TÜRK DÜNYASI ÇOCUK ŞÖLENİ KUTLANDI.

Her yıl Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı TDAV.tarafından düzenlenen ve bu yılda 14.sü yapılan Türk Dünyası çocuk şöleni 2 Haziran Pazartesi günü Kadıköy söğütlü çeşmeden başlayıp coşkulu bir kalabalık ile iskele meydanına gelen Türk Dünyasından gelen çocuklar kendi yörelerinden dans örnekleri sundu. Törene vali yardımcısı Sayın Murat KOCABAŞ ve GAGAVUZYA eski başkanı Stefan TOPAL birer konuşma yaptılar. Bu törene katılan Dergimiz Gökbayrak’ın İstanbul temsilcimiz sn. Gürhan ATAN beyde T.D.A.V dergisinin kapak yaptığı Doğu Türkistan bayrağı ve haritası ile Doğu Türkistan’ı tanıttı.

JAPONYA’DA DOĞU TÜRKİSTAN CEMİYETİ

09.06.2008 Tarihinde Doğu Türkistan kültür ve dayanışma derneği genel başkanı ve Dünya Uygur kurultayı başkan yardımcısı sayın Seyit TÜMTÜRK Japonya’dan gelen davet üzerine bir dizi temas ve görüşmeler yapmak için bu ülkeye gitti. Japonya ziyaretinin birinci günü TOKYO’da bulunan Doğu Türkistanlı hemşerilerle bir araya geldi.Burada gerek öğrenim gören gerek burada yaşayan Uygur soydaşlarımızın sorunlarını dinleyen Sn. TÜMTÜRK buradaki hemşerilerimizin istekleri ve dilekleri doğrultusunda burada bir teşkilat kurulmasına karar verilerek hazırlanan cemiyet tüzüğü incelenmiş ve 15.06.2008 günü resmen Japonya Uygur Cemiyeti kuruldu, bu cemiyetin başkanlığına İlhan MAHMUT adlı Doğu Türkistanlı kardeşimiz seçilmiştir.Japonya’daki sivil toplum örgütleri Japon medyası ve halkının Doğu Türkistan’a olan ilgileri bu cemiyetin kurulmasında en büyük etken olmuştur.Bu yeni kurulan teşkilatımıza hayırlı olsun diyor,bu cemiyette Doğu Türkistan davasını japon halkına anlatacak olan kardeşlerimize başarılar dileriz.

DOĞU TÜRKİSTAN JAPON PARLEMENTOSUNDA

12.06.2008 Doğu Türkistan kültür ve dayanışma derneği genel başkanı ve dünya Uygur kurultayı başkan yardımcısı sn Seyit TÜMTÜRK Japonya’da iktidarda bulunan Özgür Demokrasi Partisi milletvekillerinin daveti üzerine parlamentoyu ziyaret etti. Parlamentoda başta sn. Nishmura SHİNGO ve çok sayıdaki milletvekili ile bir araya gelerek Doğu Türkistan meselesini masaya yatırdı.Doğu Türkistan meselesini ilgi ile dinleyen milletvekilleri görüşme esnasında Doğu Türkistan ve Uygur meselesinin geldiği bugünkü durumu hakkında bilgi alış verişinde bulundular.Burada yapılan bu görüşme sonrası Japon parlamento Uygur dostluk gurubu adında bir gurup kurulmasına karar verildi. Bu gurup daha sonraki günlerde Japonya Uygur Cemiyeti ile ortaklaşa hareketi ile Doğu Türkistan davası ayrı bir ivme kazanacaktır.


DOĞU TÜRKİSTAN JAPON BASININDA

13.06.2008 Tarihinde Doğu Türkistan kültür ve dayanışma derneği genel başkanı ve dünya Uygur kurultayı başkan yardımcısı sn. Seyit TÜMTÜRK Japon ulusal medyasının önde gelen gazete ve televizyon genel yayın yönetmenleri ile bir araya gelerek iki saati aşkın bir röportaj gerçekleştirdi.Başta NIKKEI gazetesi genel yayın yönetmeni Kenjı KAVASE, TOKYO politika gazetesi genel yayın yönetmeni Abıru RUI, TOKYO HABER gazetesi genel yayın yönetmeni Haruko TAKAHASHI, TOKYO SAPIO gazetesi genel yayın yönetmeni Hıroharu SAKAI, ve FUKURA televizyonun ortaklaşa yaptığı röportajda Doğu Türkistan davasının dünü ve bugünü masaya yatırıldı.Japon medyasının Doğu Türkistan meselesine yaklaşımı ve ilgisinin diğer batılı medya guruplarından daha ilgili ve alakalı olduğu görüldü.Bugün Çin hükümetinin Doğu Türkistan halkına uyguladığı akıl almaz zulüm işkence ve baskıların anlatılmasını dikkat ve heyecan içinde dinledikleri görüldü.

JAPONYA SABIK BAŞBAKANI KABUL ETTİ.

15.06.2008 Tarihinde Doğu Türkistan kültür ve dayanışma derneği genel başkanı ve dünya Uygur kurultayı başkan yardımcısı sn. Seyit TÜMTÜRK Japonya sabık başbakanı sn. Shinzo ABI tarafından kabul edildi.Yaklaşık bir saat kadar Japon başbakanı ile görüşen sn.TÜMTÜRK ve beraberindeki heyet özellikle Doğu Türkistan meselesini gündeme getirdi. sabık başbakanla çok samimi sıcak bir ortamda geçen görüşmede Japon siyasilerinden ve halkından Çin işgalindeki Doğu Türkistan ve Uygur halkının bugün içinde bulunduğu durum anlatılarak destekleri istendi.Başbakan Doğu Türkistan ve Uygur halkının içinde bulunduğu durumu bildiklerini bunu gerekli mercilerde dile getirerek her zaman destek vereceklerini söyledi.

10. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI.

Derneğimizin her iki yılda bir yaptığı olağan genel kurulunun 10.cusu 21.06.2008 Cumartesi günü dernek genel merkezinde üyelerimizin tamamına yakınının katılımı ile yapıldı.Divan kurulunun teşkilinden sonra Şehitlerimiz ve geçmişlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra iki yıllık faaliyet ve denetleme raporlarının okunması ve ibrazından sonra yeni yönetim ve denetim kurullarının seçimine geçildi.Genel Kurula katılan üyelerin tamamının oyları ile yeni yönetim ve denetleme kurulu seçildi.dilek ve temennilerle kapanan genel kurul toplantısında yeniden yetki verilen yönetim 22.06.2008 Pazar günü toplanarak yeni den görev dağılımı yaparak görevlerine başladılar, Yeni oluşan yönetime ve yapacakları Doğu Türkistan davasına hayırlı olmasını temenni eder başarılarının devamını dileriz.

ÇİN ELÇİLİĞİNE SİYAH ÇELENK

27.06.2008 Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma derneği Ankara şubesinin organizasyonu, Kayseri, İstanbul ve Ankara'da yaşayan Doğu Türkistanlılar, Türk Kamu Sen’e bağlı sendika temsilcileri, Türk Dünyası Dayanışma Konseyi üyeleri, Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin katılımları ile 27 Haziran 2008 cuma günü Ankara’da Çin büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenlendi.
Olimpiyatlar öncesi Çin Doğu Türkistan'daki baskısını hat safhaya çıkarmıştır. Olimpiyatlar öncesi attığı iddialar ile Doğu Türkistanlıları suçlayan Çin, bunu baskıya dönüştürmüştür. Son alınan bilgilere göre Doğu Türkistan'da yargılanmakta olan 60 kadar Doğu Türkistanlı hakkındaki kararın olimpiyatlar öncesi alınarak ve en az 20'sinin idamı bekleniyor. Olimpiyatlar esnasında Doğu Türkistan'ın dünya kamuoyu tarafından daha iyi tanınmasından ve uyguladığı insan hakları ihlallerinin basın tarafından dünya kamuoyuna yansıyacağından çekinen Çin güvenlik önlemi adıyla baskıları arttırarak bunu tutuklamalar ve idamlar ile Doğu Türkistanlılara göz dağı vermektedir.. Bu haksız yargılama ve idamlar gerçekleşmeden önce kamuoyunun dikkatini çekmek istedik.

Ayrıca Çin Olimpiyatlar esnasında Doğu Türkistanlıların sesini kısmak için önlemler almaktadır. Örneğin 27 Haziran günü Kaşgar'dan geçmesi planlanan Olimpiyat meşalesi bir son dakika hamlesi ile 17 hazirana alınmıştır. Doğu Türkistanlıların tepkisinden çekinen Çin, meşalenin geçeceği güzergahlara Uygurların girişini engellemiş ve bir oldu bitti ile meşale göstermelik olarak Doğu Türkistan'ın en büyük vilayetlerinden olan tarihi Kaşgar kentinden geçmiş gibi göstermiştir. Bunda Dünya Uygur Kurultayının faaliyetleri de etkili olmuştur. Normal takvimde 27 Haziranda meşale Kaşgar'dan geçerken DUK lideri Rabiye Kadir hanım BRÜKSEL’de bağımsızlık ateşini yakmak için hazırlık yapmıştır.

KOCATEPE CAMİİNDE ÇİN PROTESTO EDİLDİ

27.06.2008 Çinlilerin Doğu Türkistan’ın Aksu şehrinde bir camiye olimpiyat afişi ve pankart asmak istemesi üzerine camii cemaati karşı çıktı. Camilerinde afiş görmek istemeyen cemaat emniyet güçleri tarafından tartaklandı ve çoğu tutuklandı. 1997 yılında inşa edilen camii kanunsuz olduğu gerekçesi ile yıkıldı.Doğu Türkistan’da işgalci olan Çin kanunu bahane ederek -gerçekte en büyük kanunsuzluğun kendine ait olmasına rağmen- bir ibadethaneyi yıkması traji- komik bir durum ortaya koymaktadır.
Böyle bir zulüm ve baskıya maruz kalan Doğu Türkistan halkının sesinin duyulması için teşkilatımızca 27 Haziran 2008 cuma günü Kocatepe camisinde protesto eylemi düzenlendi.
Cuma namazı öncesi camii cemaatine Doğu Türkistan hakkında özet bilgi içeren binlerce el ilanı dağıtıldı. Namaz çıkışında ise camii avlusunda toplanan cemaate Doğu Türkistan'ın Aksu vilayetinde camii yıkılması hakkında bilgi verildi.
Cuma namazı için Kocatepe camiinde bulunan Bakan Sayın Çağlayan ile görüşüldü. Doğu Türkistan da devam eden Çin işgalinde uygulanan baskı, zulüm ve asimle hareketleri hakkında bilgi verildi. Olimpiyatlar öncesi artan Çin baskısı anlatıldı.

İSTANBUL'DA ÇİN PROTESTO EDİLDİ.

Olimpiyatlar öncesi Çin'in Doğu Türkistan'da artan baskısı, insan haklarını hiçe sayarak aldığı önlemler İstanbul İstinye'de bulunan Çin Konsolosluğu önünde düzenlenen eylem ile protesto edildi.
İstanbul'da faaliyet gösteren Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği, Doğu Türkistan Gençler Derneği, Doğu Türkistan Göçmenler Derneği ve Doğu Türkistan Dayanışma Derneği, Kayseri Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma derneğinin birlikte organize ettiği gösteriye ellerinde Al bayrak Gök bayrak'lar ve pankartlar ile çok sayıda Doğu Türkistan'lı katıldı.
Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı protesto eyleminde atılan sloganlar ile Çin protesto edildi. Yaklaşık 1 saat süren eylem yapılan basın açıklaması ile sona erdi.
Eylem esnasında, konsolosluk binasından kamera ve fotoğraf makinaları ile görüntü almaları dikkat çekti. Protesto eylemi basında geniş ölçüde yer aldı. 

  • 963 defa okundu.