GÖKBAYRAK
 
Çok eski tarihlerden itibaren Çinli'lerin, özellikle Türk- İslam düşmanlığı bilinen, tarihi bir gerçektir. Çin, bütün dünya devletleri ve milletleri tarafından iyi tanınması gereken, faaliyetleri daima kontrol altında tutulması icab eden, bütün dünyanın başına bela olmaya namzet ikiyüzlü sinsi bir millettir.

Tarihten beri süre gelen ihtiraslarına bir basamak olan ve yayılmacı emellerinin önünü  tıkayan   Doğu  Türkistan 1949yılında fiilen işgal olmakla kalmayıp, şu anda orada yaşama mücadelesi vermekte olan 35 milyon    Müslüman-Türk’ü kendi yurtlarında  azınlık     durumuna düşürmek için asimile etmekte sudan bahanelerle tutuklayarak ve yalnızca Türklere  uygulanan  mecburi  doğum kontrolleri        yoluyla Türk   nüfusunu   azaltmak için çaba sarf etmekte    »bunlarla da  yetinmeyip  1964 yılından beri dünya kamuoyuna yansıyan hariç en az 40 Nükleer deneme gerçekleştirmiştir.

Emperyalist Çin hükümetinin, nükleer deneme alanı olarak seçtiği bölge Doğu Türkistan'ın başkenti Urumçi nin 800 km. güneydoğusundaki Lop Nor bölgesidir.

Çinliler bu bölgede ilk atom denemelerini 16 Ekim 1964'te yapmışlar ve halende sık aralıklarla bu denemelere devam etmektedirler. Bu deneyler dünyadaki "İnsan Hakları havarilerinin gözleri   önünde   sırf eğlence olsun diye yapılmıyordur?" her halde, Çin hükümeti resmen dünyayı tehdit mahiyetteki bu denemelerine kolay kolay son vereceğe benzemiyor.Son vermek bir yana daha gelişmiş nükleer füzeler yapma gayreti içindedir.

Çin hükümetinin bu deneyleri sonucunda etrafa yayılan Radyoaktif mad deler Doğu Türkistan'da Ekolojik dengeyi derinden etkilemiş ve bozulmuştur. Bazı bölgelerde toplu ölümler meydana gelmekte bunun yanında Akciğer ve Karaciğer kanseri cilt kanseri had safhadadır.Elsiz kolsuz,bacaksız çocuk doğumları çoğalmakta, kadınlarda rahim ve göğüs kanserleri meydana gelmekte nedeni bilinmeyen hastalıklar yüzün den her yıl binlerce insan hayatını kaybetmektedir.

İnsanlık düşmanı Emperyalist Çin hükümeti her türlü insanlık dışı icraatları ile Doğu Türkistan'daki 35 milyon Müslüman Türk'ü tamamen yok etme hedefi gütmektedir

Türk-İslam alemi başta olmak üzere, diğer dünya devletleri bu vahşet karşısında gereken tepkiyi göstermeyecek olurlarsa bu ağır vebal altında ezilmeye devam edeceklerdir.

  • 1091 defa okundu.