Gökbayrak

10 Mayıs 1999 Türk milletinin alile anlayışına göre toplumun temel taşlarını oluşturan aile bireyleri arasındaki bağların yılın sadece bir gününde sağlamlaştırılamayacağı, yada birbirlerine olan sevgilerini sadece yılda bir kez "Anneler Günü, Babalar Günü" ortaya koymayacakları bilinci içinde 10 Mayıs 1999 günü "Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Hanımlar Komisyonu üyelerinden bir grup ellerinde karanfillerle Türkistan mahallesinde ev, ev dolaşarak her biri hepimizin velinimeti olan Doğu Türkistanlı anneleri ziyaret ederek çiçek takdim etmişler, hal ve hatırlarını sorarak dualarını almışlardır.

10 Mayıs 1999 Tarihinden itibaren Derneğimizin Kültürel faaliyetleri içerisinde alınan bir kararla Doğu Türkistan Mutfak Kültürünün genç nesillere tanıtımını amaçlayan bir çalışma başlatılmış ve böylece haftanın bir günü unutulmaya yüz tutmuş Uygur yemeklerinden örneklerin yer aldığı bir sofrada Doğu Türkistan yemekleri üzerine büyüklerimizden bilgiler alınmakta, gençlerle konu üzerinde oldukça faydalı sohbetler yapılmaktadır.

21 Mayıs 1999 Tarihinde Dernek Yönetim Kurulu üyeleri 18 Nis an 1999 seçimleri sonrasında Melik-gazi Belediye Başkanı seçilen Muhterem Memduh Büyükkılıç' ı makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etmişler ve Belediye Başkanlığı görevinin hayırlı ve Uğurlu olması temennisinde bulunmuşlardır. Memduh Büyükkılıç Beyefendi de Melikgazi Belediyesi olarak Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneğine ellerinden gelen her türlü yardımı yapacaklarını ifade etmişlerdir.

31 Mavıs 1999 tarihinde Dernek Yönetim Kurulunca Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhterem Mehmet Özhaseki makamında ziyaret edilerek Belediye Başkanlığı görevinin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunulmuştur.

4 Haziran 1999 günü DoğuTürkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, 18 Nisan 1999 seçimlerinde yeniden Kocasi-nan Belediye Başkanı seçilen Muhterem Bekir Yıldız Beyefendiyi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulunmuşlardır.

10 Haziran 1999 Tarihinde Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Demokratik Sol Parti Kayseri İl Başkanlığı ziyaret edilerek "57. Hükümetin Türk insanına, Türkiye' ye ve Türk dünyasına hayırlı hizmetler yapmasını diliyor ve bekliyoruz. Cenab-ı Allah' tan başarılar nasip etmesini dileriz." mesajı verilmiş ve bir süre Doğu Türkistan ve Türk dünyası konularında sohbet edilmiştir.

  • 1018 defa okundu.