Gökbayrak
H.M

11 Mart 1999
Tarihinde Anavatan Partisi Milletvekili adayı Sayın Halil Özsoy, Milletvekili adayı sayın Faruk Ortaköylüoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Hami Kıranatlıoğlu ve bir grup partili Derneğimizi ziyaret etmişlerdir.

13 Mart 1999 Tarihinde Doğru Yol Partisi Kayseri İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve Milletvekili adaylarından Sayın Prof.Dr. Atilla Özer, sayın Sevgi Esen, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Mehmet Bekarlar, Kocasinan Belediye Başkan Adayı Sayın İlhan Karacalar, Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sayın Dr. Sami İpek Derneğimizi ziyaret etmişlerdir.

21 Mart 1999 Tarihinde yapılması planlanan ve hazırlıkları Gökbayrak Dergisi Araştırma Birimi üyeleri tarafından yapılan Nevruz kutlamalarına ilişkin program muhterem H. Turnisa Balatürk'ün vefatı münasebetiyle ileri bir tarihte icra edilmek üzere ertelenmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet dileriz.

25 Mart 1999 Üç Vilayet inkılâbı olarak bilinen ve 1944 yılında Çin'e karşı bağımsızlık için başlatılan savaşlara katılarak Gazi unvanı alan yaklaşık 70 yaşlarındaki Kadir Kaya dedemiz, 25.03.1999 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kendisine Allah (c.c.)'dan rahmet bütün Doğu Türkistanlılara başsağlığı dileriz.28 Mart 1999 Kurban Bayramı münasebetiyle her yıl yapıldığı gibi Dernek salonunda Doğu Türkistan geleneklerine uygun şekilde bayram sofrası kurulmuş, Kurban kesilmiş ve Derneğe bayramlaşmaya gelen ziyaretçiler bu bayram sofrasında ağırlanmıştır.
Derneğimizin ikinci günkü bayramlaşma programında Derneğimiz bünyesinde faaliyet gösteren Gökbayrak Dergisi Araştırma Birimi üyesi gençleri, yönetim kurulu üyelerimiz ve mahalle büyüklerimizden oluşan kalabalık bir cemaat şeklinde sabah namazından sonra başlamak üzere yüzlerce ev tek tek ziyaret edilmiştir.

29 Mart 1999 günü Derneğimizi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Sayın Bekir Yıldız beyefendiler ziyaret etmişlerdir.

29 Mart 1999 günü Milliyetçi Hareket partisi Kayseri İl Yönetim Kurulu üyelerinden bir grup ve Milletvekili adaylarından Genel Başkan Yardımcısı sayın Sabahattin Çakmakoğlu, Sayın Mazhar Gündoğ, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Halit Erkiletlioğlu, Kocasinan Belediye Başkan Adayı Sayın Şaban Solmaz beyefendiler Derneğimizi ziyaret etmişlerdir.

29 Mart 1999 günü Çevre Koruma Vakfı Müdürü ve Hoca Ahmet Yesevi Mh. Muhtar adayı Sayın Alaattin Onat ziyaret etmişlerdir.

31 Mart 1999 günü akşamı Dernek bünyesinde faaliyet gösteren Gökbayrak Araştırma Birimi üyesi gençleri ve hanımlar komisyonu tarafından Dernek bahçesinde hemşerilerimize hitap eden anlamlı bir bayram eğlence programı gerçekleştirmişlerdir.

7 Nisan 1999 Tarihinde ilimizde faaliyet göstermekte olan Millet Partisi'nin Milletvekili adayı Sayın Sami Gönen Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Ali Aydın Kocasinan Belediye Başkan adayı Nuh Kahraman Derneğimizi ziyaret etmişlerdir.

7 Nisan 1999 günü CHP Milletvekili adayı Sayın Abbas Tan Kocasinan Belediye Başkan adayı Sayın Dr. Fevzat Önder, Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve il teşkilatı olarak derneğimizi ziyaret etmişlerdir.

15   Nisan   1999 Günü Demokratik Sol Parti Kocasinan Belediye Başkan adayı Sayın Ali İhsan Alçı ve bir grup partili Derneğimizi ziyaret etmişlerdir.

24 Nisan 1999 Dernek bünyesinde faaliyet göstermekte olan Hanımlar Komisyonu üyeleri tarafından 24 Nisan 1999 günü "23 Nisan Çocuk Şenliği" adı altında Dernek bahçesinde bir program düzenlenmiştir. Söz konusu programın dışında:
-Açılış konuşması
-Türkistanlım ağlama
-Şiir 
-Atışma ( Uygurca) 
-Koro (Uygurca Şarkılar) 
-Doğu Türkistan Folklöründen örnekler 
-Mini Piyes (Olmuyor, olmuyor) 
-Kapanış
Şenlik, Doğu Türkistanlı izleyiciler tarafından büyük bir ilgi ile izlenmiştir.

  • 1038 defa okundu.