26.11.1997: Derneğimizin Genel Merkez salonunda Erciyes Üniversitesi Öğretim üyelerine Doğu Türkistan sofrasında bir yemek verilmiş olup, bu yemek esnasında Doğu Türkistan ve Türk dünyasını konu alan çok faydalı sohbetler yapılmıştır.

 

10.12.1997: Vilayetimizde yeni göreve başlayan Kayseri Valisi muhterem Mustafa YILDIRIM beyefendi Derneğimiz yönetim kurulu üyeleri tarafından ziyaret edilmiş olup, Derneğimiz Genel Başkanı Mehmet Emin BATUR tarafından Doğu Türkistan'ın bu günkü durumu ve Derneğimiz hakkında malumatlar verilmiştir.

 

12.12.1997: Dünya İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabulünün 49. yılı münasebeti ile, çin'li işgalcilerin Doğu Türkistan'da uygulamakta olduğu katliam, işkence ve insan hakları ihlallerine Türk ve dünya kamuoyunun dikkatini çekmek üzere bir basın toplantısı tertip edilecek basın bildirisi yayınlanmıştır.

 

17.12.1997: Türk Ocağı Kayseri Şube başkanlığı tarafından tertip edilen Türk Ocaklılar tanışma kokteyline yapılan davet üzere Dernek Genel Başkanı Mehmet Emin BATUR iştirak etmiştir.

 

17.12.1997: Doğu Türkistan davasının ve Türk dünyasının yılmaz lideri merhum İsa Yusuf ALPTEKİN

beyin vefatının 2. yılı münasebeti ile bir basın toplantısı düzenlenmiş olup bir basın bildirisi yayınlanarak mevlit, hatim ve çeşitli etkinliklerle yad edilmiştir.

 

26.12.1997: Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi'nde üniversite Basın-Yayın Kulübü öğrencileri tarafından düzenlenen "İsa Yusuf ALPTEKİN'İ Anma Paneli"ne dernekçe iştirak edilerek, üniversite mensuplarına salon girişinde derneğimiz tarafından açılan "Basında Doğu Türkistan" sergisinde önemli görüntüler yansıtılmıştır.Başkanlığını Erc.Ünv. İlahiyat Fak. Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet UĞUR'un yaptığı söz konusu panele konuşmacı olarak Prof.Dr. Mustafa KESKİN, Derneğimiz Genel Başkanı Mehmet Emin BATUR ve muhterem Mehmet CANTÜRK katılmışlardır.

 

29.12.1997: Kayseri Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından düzenlenen ve oturum Başkanlığını Prof.Dr. Abdulkadir YUVALI'nın yaptığı "Mekke'nin Fethi ve Vatan Sevgisi" konulu panele yapılan davet üzerine Dernek Yönetim Kurulu olarak iştirak edilmiştir.

 

31.12.1997: Kayseri Azerbaycan Derneği tarafından Kocasinan Belediyesi sosyal tesislerinde düzenlenen "Azerbaycan Gecesi"ne Dernek Başkanı muhterem Mahmut SARIKAYA beyefendinin nazik daveti üzerine Derneğimiz Yönetim Kurulu üyeleri olarak iştirak edilmiştir.

  • 823 defa okundu.