Abdulmecit Avşar
 
Her insanın ve milletin mutlaka bir ideali vardır. Doğu Türkistanlı olarak bizlerin de tek ideali, Çin zulmü altında ezilen 3 5 milyon Müslüman Türk kardeşimiz ve Aziz Vatanımız'ın istiklalidir. Bu aynı zamanda bir ideal olduğu kadar, Allah (C. C) karşısında hesabını vermek zorunda olduğumuz bir borçtur İdeali olmayan insanın ve milletin başarılı olması mümkün değildir. Her millet ancak ideali kadar büyür. Sahip olduğu idealini büyütmek ve gerçekleştirmek amacı ile ciddi olarak gayret gösteren her toplum varlığını da devam ettirme şansına sahiptir. İdeali olmayan toplumun devleti de geleceği de olmaz. ! Hasbel kader olsa da onlar, uzun ömürlü olmadıkları gibi, emperyalistlerin tutsağı olmaktan kendilerini hiçbir zaman kurtaramazlar.

Çünkü dünya var olma savaşını veren ve bu savaşla ayakta durabilenlerin dünyasıdır. Tarihte birçok örneği olduğu gibi, ideali büyük olan milletler, o yüce idealleri doğrultusunda çalıştıkları müddetçe büyümüşler ve yeryüzünde hâkim güç olmuşlardır Doğu Türkistan'ın hürriyeti için çalışmak çok zor, takat çok zevkli bir ıştır. Zor çünkü her insan bu yükü kolay, kolay kaldıramaz. Zevkli çünkü bu işin ucunda Allah'ın rızasını kazanmak vardır. Doğu Türkistan'ı kurtarmak ideali, inanç ister, iman ister, fedakârlık ister. Sadece ağızla Doğu Türkistan'a hürriyet demekle Doğu Türkistan kurtulmaz. Doğu Türkistan'ı işgal eden Çinliler'in nüfusu 1,5 milyar mış. Olsun! Çin'in nüfusu isterse 15 milyar olsun, bu sayı inançlı, imanlı Müslüman'ı korkutmaya veya ümitsizliğe düşürmeye yetmez Çünkü. Yaradanımız Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de, Müslumanlar'a şöyle sesleniyor: "Azmettinse gerisini Allah'a bırak." (Abı İmran 3/150)" , " Allah Müminlerle beraber olduğu sürece. düşmanlarının sayıları ve güçlen çokta olsa, o üstünlükleri fayda etmeyecektir. "     " Eğer inanıyorsanız üstünsünüz" Çeçenler'in direnişleri bu ayetlere en güzel örnek değil mi? Çeçenler. " Biz Müslümanız, o zaman Ruslardan daha üstünüz" prensibi ile hareket ederek, daha düne kadar dünyanın süper gücü olarak bilinen Ruslar'a kök söktürmüyor mu? Çeçenleri ayakta tutan imanları değil mi?

Doğu Türkistan'ın kurtuluşu için imanlı, inançlı, her şeyini feda etmeye hazır yiğitlerin çoğalması ile mümkündür. Af edersiniz ama, sadece yiyen, içen. suya sabuna dokunmayan, Doğu Türkistan için uykusuz kalmayan, geceleri ağlamayan, gündüzleri çalışmayan, kısacası her anında Doğu Türkistan'ı düşünmeyen, dert edinmeyen insanların Doğu Türkistan'a vereceği hiçbir şeyi yoktur. Doğu Türkistan'ın, ideali büyük olan, Allah'ın ipine sımsıkı sarılan, Doğu Türkistan Davasından şan, şöhret, para beklemeyen, her şeyini bu yola gözünü kırpmadan verebilen ve mükafatı bu dünyada değil, öteki dünyada bekleyen mücahitlere ihtiyacı vardır.

  • 1102 defa okundu.