DOĞU TÜRKİSTAN SERGİSİ AÇILDI:
Derneğimiz kültürel etkinliklerinden olan "Doğu Türkistan Sergisi " Bu yılda Kayseri Anadolu Fuarında açılmış, açılışını sayın Valimiz Seffet Arıkan Bedük yapmışlardır. Açılışa Askeri, mülki erkan ve kalabalık bir halk topluluğu ile birlikte basın ve yayın kuruluşları iştirak etmişlerdir. Bu sergide muhterem ziyaretçilere Doğu Türkistan hakkında önemli bilgiler verilmektedir. Fuar giriş kapısı önündeki göndere çekilen Gökbayrak Kayseri halkı tarafından oldukça anlamlı bulunmuştur.

FOLKLOR
Derneğimizin Kültürel faaliyetleri çerçevesinde 1990 yılında oluşturmuş olduğumuz çocuklardan kurulu "Doğu Türkistan Folklor Ekibi" takdir toplamaya devam diyor.
Türkiye’de ilk defa l995 yılı 23 Nisan Çocuk Bayramına iştirak eden folklor ekibimiz halkımızın büyük ölçüde takdir ve ilgisine mazhar olmuştur. Kayseri Valimiz Sayın Saffet Arıkan Bedük ekibimizi tebrik ederek birde hediye vermişlerdir.

TV PROGRAMI
16.6.1995 Tarihinde Kazakistan’da Uygurca yayın yapan Alma Atı Uygur Televizyon ekibi Kayseri’ye gelmiş ve burada yaşayan Uygurlar hakkında bir program çekmek istediklerini Derneğimize bildirmişlerdir. Bu istekleri derneğimiz yönetim kurulunca görüşülüp elimizdeki her türlü imkânlarla yardımcı olunmuştur. İki gün süre ile misafir edilen ekip son derece memnun olarak Kayseri'den ayrılmıştır.

VEFAT
23.6.1995 Günü Derneyimiz faal ve fedakar üyelerin¬den olan kardeşimiz Yusuf TÜRKSOY, Kıbrısta vatani göre¬vini ifa etmekte iken şehit olmuştur. Kakederli ailesine baş sağlığı diliyor, murhuma Cenabı Haktan rahmet niyaz ediyo¬ruz.

SÜNNET
23.6.1995 Günü Doğu Türkistanlı kardeşimizden Dursun can Köse, Serkan Acartürk, İlhan Selçuk, Abdulehet Pehlivan, Abdulsamet Pehlivan, İbrahim Yarkentli, Kenan Selçuk, Mesut Yarkentli Ülkü Ocakları Kocasinan ilçe teşkilatınca düzenlenen sünnet şöleninde sünnet olmuşlardır. Kendilerine mübarek olsun der. sağlık ve mutluluk dolu bir hayat dileriz.

ÖDÜL TÖRENİ
30.6.1995 Tarihinde okulların tatil olmasıyla beraber ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrencilerin sınıf geçme, belgeleri derneğimiz yönetim kurulunca değerlendirilmeye alınmış ve bu değerlendirme sonunda 70 öğrenciye derneğimiz yönetim kurulu tarafından başta kitap olmak üzere değişik hediyeler takdim edilmiş, okullarında başarılarını devam ettirmeleri konusunda kendilerine her türlü yardım ve desteğin imkânlar nispetinde seferber edileceği bildirilmiştir.

DÜĞÜN
16.7.1995 Pazar günü Zümürgül TÜRKOĞLU ile Bilgehan ERAVŞAR kardeşlerimiz Doğu Türkistan usulü bir düğünle evlenmişlerdir. Genç evlilere ömür boyu mutluluklar dileriz.

NİŞAN
23.71995 Pazar günü Galip BATUHAN ve Aypaşa ÖZHAN kardeşlerimiz nişanlanarak evliliğe ilk adımı atmışlardır. Bu kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun temennisinde bulunuyor, darısı evliliklerine diyoruz.

  • 1309 defa okundu.